Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda zbliża się wielkimi krokami

logo KABez wątpienia Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda będzie wielkim wydarzeniem. Rozpoczynanie sezonu od tych zawodów to już tradycja. W tym roku organizatorzy jak zwykle postarali się o najlepsze nazwiska w obsadzie, które gwarantują sporo emocji.

Nazwa, którą mamy obecnie jest znana w środowisku żużlowym od 1982 roku. Kiedyś żużel wyglądał zupełnie inaczej niż obecnie. Postęp technologiczny sprawił, że skupiamy się na detalach, wyścigu zbrojeń sprzętowych, a telewizja może pokazać każdy szczegół. Criterium Asów było zupełnie inne. Zaczęło się 6 lat po zakończeniu II wojny światowej. 11 października 1951 roku zawodnicy spotkali się na legendarnym stadionie w Bydgoszczy, czyli w domu dzisiejszego Kryterium Asów. Ku uciesze fanów z grodu nad Brdą, zwyciężył Zbigniew Raniszewski, reprezentant ówczesnej Gwardii Bydgoszcz. To bardzo ciekawa postać. Rzadko się zdarzają zawodnicy, którzy startują niemal tyle samo lat w Bydgoszczy i w... Toruniu. Raniszewski urodził się w grodzie Kopernika i tam w 1946 roku zaczynał ligową karierę. Złoto DMP świętował jednak w barwach Gwardii Bydgoszcz. Criterium Asów wygrywał w 1951 roku wyprzedzając Janusza Sucheckiego z CWKS Warszawy i kolejnego lokalnego bohatera – Kazimierza Kurka z Gwardii. Raniszewski swój sukces powtórzył dwa lata później.

W 2021 roku Organizatorzy (Polonia Bydgoszcz wraz z One Sport) postanowili wskrzesić tradycję i spotkali się z bardzo pozytywnym odbiorem kibiców. 29 marca wielu z nich zasiadło przed telewizorami aby podziwiać rywalizację na piękniejącym stadionie Polonii. Niestety, z powodu panującej pandemii udział widzów na stadionie nie był możliwy. Starsi fani mogą przy tej okazji wspominać to, co w latach 50. działo się podczas Criterium Asów. Wspomnienia, historie "innego" żużla i porównanie z tym, co dzieje się obecnie.

W minionym sezonie przy Sportowej 2 triumfował aktualny Mistrz Świata - Bartosz Zmarzlik. Ambitny zawodnik z pewnością chciałby powtórzyć to po raz kolejny, ale nie tylko Zmarzlik przyjedzie do Bydgoszczy z nadzieją na wygraną. 

Lista startowa na chwilę obecną wygląda następująco:

Bartosz ZMARZLIK (Motor LUBLIN)
Patryk DUDEK (Apator TORUŃ)
David BELLEGO (Abramczyk Polonia BYDGOSZCZ)
Szymon WOŹNIAK (ebut.pl Stal GORZÓW)
Dominik KUBERA (Motor LUBLIN)
Kenneth BJERRE (Abramczyk Polonia BYDGOSZCZ)
Andreas LYAGER (Abramczyk Polonia BYDGOSZCZ)
Jarosław HAMPEL (Motor LUBLIN0
Nicki PEDERSEN (Zooleszcz GKM GRUDZIĄDZ)
Benjamin BASSO (Abramczyk Polonia BYDGOSZCZ)
Kacper WORYNA (Włókniarz CZĘSTOCHOWA)
Wiktor PRZYJEMSKI (Abramczyk Polonia BYDGOSZCZ)
Andzejs LEBEDEVS (Cellfast Wilki KROSNO)
Daniel JELENIEWSKI (Abramczyk Polonia BYDGOSZCZ)

Sprzedaż biletów:

Od 13 lutego (12:00) ogólna sprzedaż.

Biletów nie trzeba drukować. Można okazać na ekranie smartfonu. Należy pamiętać, że uszkodzony ekran może spowodować problemy z odczytem kodu.

Na wydarzenie nie obowiązują karnety na sezon 2023! Posiadacze karnetów mogą swój zakupiony bilet przypisać do karty (karnetu).

Bilety normalne:

Trybuna Główna - 100 zł
Trybuna Główna VIP catering+program - 250 zł
Nowa Trybuna - 60 zł
Sektor A - 45 zł
Sektor B - 40 zł

Bilety ulgowe:

Nowa Trybuna - 50 zł
Sektor A - 35 zł
Sektor B - 30 zł

Przysługują:

  • Kobietom
  • Emerytom
  • Rencistom
  • Osobom w wieku 8-16 lat

Wstęp bezpłatny:

Dzieci do lat 7 włącznie (bez gwarancji miejsca)

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich:

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich (+opiekun) proszone są o zgłoszenie chęci nabycia biletu drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt biletu to 1 zł.

Bilety można kupować także w siedzibie klubu. Kasa czynna w dni powszednie w godzinach 9-16.

Więcej o Kryterium Asów można przeczytać na stronie: www.kryteriumasow.com.

źródło: www.kryteriumasow.com , www.polonia.bydgoszcz.pl

 

 

Sebastian Kołodziej's Avatar

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY autograf