inne czapka kadyrowaSzymon Woźniak z Betardu Sparty Wrocław sensacyjnie wywalczył w nadzielę 2 lipca w Gorzowie Wlkp. tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu wyprzedzając w finałowym wyścigu reprezentanta gospodarzy Przemysława Pawlickiego i Patryka Dudka z Falubazu Zielona Góra. Jest to pierwszy złoty medal w tej konkurencji wychowanka Polonii Bydgoszcz. Jednocześnie była to już 10 impreza tej rangi w mieście nad Wartą.

inne czapka kadyrowaW najbliższą niedzielę 2 lipca w Gorzowie Wlkp. odbędzie się Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Będzie to już 10 impreza tej rangi w mieście nad Wartą.

2015 zagar m1czestochowa noweMocnym uderzeniem popisał się Michał Świącik kontraktując jednego dnia trzech żużlowców na sezon 2017. Kibice jednak ze zniecierpliwieniem czekali na kolejne doniesienia transferowej karuzeli. Kto obok Leona Madsena będzie kreowany na lidera zespołu? Kto udźwignie brzemię i poprowadzi Lwy do utrzymania w PGE Ekstralidze?

2017 madsen l1czestochowa noweSebastian Ułamek i Rune Holta to dwaj pierwsi zawodnicy, którzy zdecydowali się na występy w zespole Włókniarza Vitroszlifu CrossFit Częstochowa w sezonie 2017. W dniu, w którym parafowane zostały kontrakty z dobrze znanymi pod Jasną Górą żużlowcami na pokład zdecydował się wejść również człowiek z zewnątrz. Pierwszym obcokrajowcem w biało-zielonej talii został Leon Madsen. 

2014 holta rczestochowa noweW minionym tygodniu przedstawiłem państwu sylwetkę pierwszego zawodnika, który reprezentować będzie barwy Włókniarza Vitroszlifu CrossFit Częstochowa w sezonie 2017. Na pozostanie w klubie zdecydował się wychowanek zespołu z miasta świętej wieży – Sebastian Ułamek. W dniu podpisania kontraktu z Ułamkiem klub nie próżnował. Kibice tego dnia poznali kolejnego żużlowca, który startować będzie z lwem na piersi.

2017 ulamek s1czestochowa nowePogoda za naszymi oknami staję się coraz bardziej obiecująca. Pierwsi żużlowcy wyjeżdżają na tor, a kibice ze zniecierpliwieniem odliczają czas do pierwszych ligowych potyczek. Nie inaczej jest w Częstochowie, gdzie tegoroczny beniaminek stanie przed najcięższym zadaniem, a to ze względu na kompletną przebudowę składu.

logo moim zdaniemflaga francjaLigue Nationale de Speedway FFM to nowy produkt żużlowy jaki ma pojawić się na Starym Kontynencie. Czy Francuzom uda się uruchomić rozgrywki ligowe? 

2015 zengota g3Często padają pytania: jak z perspektywy zawodnika wygląda jazda na żużlu? Zapewne trudno jest im to opisać słowami, jednak technologie wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom. Były już kamerki GoPro na kaskach, jednak pojawiła się inna opcja uwiecznienia żużlowego biegu. Grzegorz Zengota spróbował czegoś nowego i warto obejrzeć efekty tych nagrań.

flaga daniadania metal liga logoW lidze duńskiej, chociaż nieco niższej rangi porównując do naszej rodzimej ligi, spotkać możemy w prawie każdej drużynie polskie nazwisko. Dlatego też Danks Metal Speedway Liga cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kibiców żużla. Z duńskimi klubami kontrakt podpisało w tym sezonie aż 12 polskich zawodników.

logo moim zdaniem

Dni, godziny, a nawet minuty odliczamy do rozpoczęcia nowego sezonu w PGE Ekstralidze. Zanim jednak porwiemy się w wir emocji żużlowych w sezonie 2016 powróćmy na chwilę do zakończonego niedawno okresu transferowego. Miało być nudno, miały być tylko kosmetyczne poprawki, a skończyło się na niespodziewanych, sensacyjnych wręcz, transferach.