naczelny„Pierwsze razy” zapadają w pamięci na bardzo długo. Ba, czasami na cale życie za sprawą emocji jakie takim zdarzeniom towarzyszą. Kolejne już nam zwyczajnie powszednieją. Swój pierwszy raz zanotowała właśnie GKSŻ.

logo moim zdaniemNa nowego „świetnego pomysła” wpadł Rafał Dobrucki poparty podobno przez innych prezesów. Skoro nie ma gdzie jeździć jego podopieczny Szymon Wożniak, który sam chce być wypożyczony na „gościa” do niższej ligi to go poparł.

reprezentacja2016

Nie od dziś wiadomo, że żużel jest jedną z najbardziej, jak nie najbardziej, utytułowanych dyscyplin sportowych w Polsce. Polscy żużlowcy regularnie zdobywają medale imprez rangi mistrzowskiej. W każdym sezonie organizowane są mecze towarzyskie naszej kadry. I choć są to spotkania, o tzw. „pietruszkę”, na trybunach zasiadają tłumy kibiców. 

logo moim zdaniemŻużlowcy Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań rozegrali do tej pory na własnym torze jeden mecz ligowy, w którym pokonali Kolejarz Rawicz 52:38. Na sobotę 22 kwietnia zaplanowany był drugi pojedynek „Skorpionów”, tym razem z KSM Krosno, ale ze względu na złe prognozy pogody spotkanie zostało przełożone na 3 maja br.

inne podziekowanie1Decyzja, ryzyko, efektywność. Te trzy aspekty są niewątpliwe w sporcie sobie bardzo bliskie. Składają się na osiągane przez zawodnika rezultaty. Czynników składający się na końcowy wynik jest bardzo wiele, jak na przykład odpowiednie przygotowanie fizyczne i psychiczne (w niektórych sportach, jak w żużlu, też sprzętowe), opieka medyczna, atmosfera w zespole czy trener.

logo moim zdaniemWłaśnie powróciłem ze stadionu w Gnieźnie, na którym miały się odbyć Eliminacje Złotego Kasku. Miały się odbyć, ale … no właśnie... po kolei.Od miesiąca cieszę się na wiosnę, na powrót żużla, powrót żużla do Gniezna. Dziś, 30 marca ruszyłem z innymi kibicami w kierunku stadionu, gdy do zawodów pozostała niespełna godzina. Jednak to co się wydarzyło później, po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Zakpiono z nas, kibiców. Kto zakpił? Odpowiedź jest prosta - zawodnicy!

dados robertRobert Dados był człowiekiem kochającym szybkość, adrenalinę, emocje i czarny sport. Dziś obchodziłby swoje 39.urodziny, niestety 30 marca 2004 roku zmarł w wieku 27 lat, po trzeciej próbie samobójczej. Żył podobnie jak jeździł - szybko, ale przeraźliwie krótko, lecz na zawsze pozostał w naszej pamięci.

logo moim zdanieminne pzlaNa polskich torach żużlowych w ubiegłym sezonie pojawiło się około siedemdziesięciu żużlowców-amatorów. Rozgrywali turnieje indywidualne, parowe oraz mecze. Taka ilość zawodników pozwoliłaby powołać po latach przerwy ligę amatorów.

logo SGPPolskie kluby płacą duże pieniądze za możliwość organizacji turniejów Speedway Grand Prix. Polskie miasta przebijają się w ofertach. Tylko czy warto.

logo moim zdaniemRok 2016 był dla Polonii Bydgoszcz wyjątkowo trudny. Klub po rządach poprzednich prezesów znajdował się na skraju przepaści. Trudnego zadania ratowania sytuacji podjął się kontrowersyjny i bezkompromisowy Władysław Gollob. Okazało się, że jego silna ręka oraz metody nie spodobały się niektórym bydgoskim juniorom. A może to nie w juniorach tkwi przyczyna?