Jeszcze po kolejce (10)

naczelnyOstatnie ligowe mecze przyniosły kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Do sporej niespodzianki doszło w Gdańsku.

Nad morzem osłabiona brakiem dwóch zarodników ekipa Zdunek Wybrzeża nie dość, że pokonała faworyzowaną i jadącą w najsilniejszym zestawianiu drużynę z Zielonej Góry to jeszcze zrobiła to za 3 punkty. Kibice gdańscy zastanawiają się zapewne dlaczego ich pupile nie jechali tak od początku sezonu ale jeszcze nic nie jest stracone. Awans do fazy finałowej jest nadal realny a wtedy wszystko zacznie się od nowa. Coraz większe uznanie budzi też postawa Diabłów z Landshut. Wysoka wygrana z Gnieznem, a wcześniej punkty zdobyte w Łodzi pokazują, że niemiecka drużyna mierzy wysoko i trzeba się ich bać. Na drugim biegunie znalazł się z kolei rybnicki ROW. Klub do tej pory balansujący pomiędzy Ekstraligą a pierwszą ligą teraz toczy walkę o utrzymanie się w niej.

Z Ostrowa Mistrzowie Polski wywieźli łatwe zwycięstwo. Niestety była to najwyższa porażka ostrowian na swoim torze w tym sezonie. W tym kontekście dziwić muszą przedmeczowe prognozy niektórych "znawców" jakoby beniaminek miał w tym meczu szansę na pierwsze punkty do tabeli. Najwyraźniej duże upały dają się mocno we znaki.

Do następnej kolejki

 0PS 5374

Tadeusz Malinowski

Mam zaszczyt kierować najstarszym w polskim Internecie wydawnictwem o żużlu. Zapraszam do naszej redakcji kibiców i pasjonatów żużla.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!