Po ostatniej kolejce

naczelnyPrzez cały sezon po każdej kolejce ligowej dzieliłem się z czytelnikami swoimi subiektywnymi spostrzeżeniami o tym co się na naszych stadionach działo. Za nami ostatnia kolejka ligowa. Czas na podsumowanie.

Rewanżowe spotkania finałowe przyniosły sporo emocji choć szkoda, że nie tylko sportowych. Motor Lublin zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski i jeżeli w ogóle w sporcie można używać takiego określenia to zapracował sobie na ten tytuł. Zdecydowana wygrana w sezonie zasadniczym mówi sama za siebie. Doskonale jednak znamy żużlowe niuanse i czasami jest też tak, że na finiszu kontuzje zawodników potrafią zniweczyć cały wysiłek. W tym kontekście słowa uznania należą się wicemistrzowi z Gorzowa, który przez niemal cały sezon borykał się z kontuzjami i startował w niepełnym składzie.

W drugiej lidze poznaniacy obronili przewagę z pierwszego meczu i pewnie awansowali klasę wyżej.

Skrajne emocje wylały się po pierwszoligowym finale w Zielonej Górze. Kibice obu ekip na platformach społecznościowych mieli pretensje do sędziego o „sprzyjanie”… rywalom. Ciekawe zjawisko. O sędziowskich błędach mówi się dużo. To nie jest nic nowego. Od dawien dawna i to nie tylko w żużlu sędziowanie jest wdzięcznym tematem do rozmów. Wydaje się, że jak żaden inny nigdy się nie wyczerpie. Po każdej kolejce żużlowej głos zabierał pan Leszek Demski i odnosił się do tzw „kontrowersyjnych” decyzji sędziowskich. Jednych sędziów bronił, drugich ganił. Ot, niby jeszcze jeden głos w tej dyskusji ale w tym przypadku nie do końca tak jest o czym pisałem w poprzednim felietonie.

Z ramienia Głównej Komisji Sportu Żużlowego Polskiego Związku Motorowego pan Demski „nadzoruje prace związane z sędziami” a zatem nie jest w swoich ocenach niezależny a wręcz przeciwnie. Sam powinien podlegać ocenie w przedmiocie wypełniania powierzonego mu zadania. Czy jest?

 DSC 0067

 

Tadeusz Malinowski

Mam zaszczyt kierować najstarszym w polskim Internecie wydawnictwem o żużlu. Zapraszam do naszej redakcji kibiców i pasjonatów żużla.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!