Dzisiaj jest 8 grudzień 2019 roku. Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Marek Cieślak nadal trenerem kadry. Czy to dobra decyzja?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

SPEEDWAY.informacje z Twittera

EkstraligaTV
EkstraligaTV Druga runda #EkspertPGEE zakończona. Aż ośmiu użytkowników zdobyło komplet punktów! Jak Wam poszło? Poniżej najpopularniejszy film na kanale YT - dzień z @KolodziejRacing #PGEE | PGE Ekstraliga www.you...
godzina 19:47 / 08.12.2019
EkstraligaTV
EkstraligaTV Przed nami druga odsłona #EkspertPGEE o naszym kanale na YouTube Spotykamy się wieczorem w aplikacji mobilnej #PGEE #PGEE | PGE Ekstraliga pic.twi...
godzina 08:00 / 08.12.2019
EkstraligaTV
EkstraligaTV Jutro o 20:00 2. runda #EkspertPGEE , a tym razem kategoria będzie dotyczyć oficjalnego kanału na YouTube. Przygotujcie się i grajcie z nami w aplikacji mobilnej! #PGEE | PGE Ekstraliga speedwa...
godzina 19:00 / 07.12.2019

Powiedzieli...

Okiem naczelnego

Polskie ligi żużlowe 2019

PGE Ekstraliga
Półfinały 1.09 - 8.09
  Ziel. Góra - Wrocław 48:42, 34:56
Częstochowa - Leszno 38:52, 38:52
o 3 miejsce 15.09 - 22.09
Częstochowa - Ziel. Góra 57:33, 44:45
Finały 13.09 - 22.09
Wrocław - Leszno 43:47, 31:59

NICE 1 Liga Żużlowa
Półfinały 17/18.08 - 25.08
Tarnów - Rybnik 40:50, 36:54
Gniezno - Ostrów W. 49:40, 40:50
Finały 8.09 - 15.09
Ostrów W. - Rybnik 46:44, 41:49

2 Liga Żużlowa
Półfinały 18.08 - 25.08
Krosno - Bydgoszcz 37:53, 35:55
Opole - Poznań 49:41, 39:51
Finały 8.09 - 15.09
Poznań - Bydgoszcz 59:31, 29:61

SPEEDWAY autograf

Adrian Miedziński: Serce zawsze bije trochę mocniej

IMG 8256

Zawodnikiem, który pojedzie z dziką kartą podczas drugiej rundy TAURON SEC w Toruniu jest Adrian Miedziński. Polak nie może zaliczyć tego sezonu do udanych, ale ma nadzieję na dobry występ przed własną publicznością. Z „Miedziakiem” rozmawiamy o sobotnich zawodach na Motoarenie, a także o jego postawie w sezonie 2019.

 

W jaki sposób zareagowałeś na przyznanie Ci dzikiej karty?

Na pewno bardzo się ucieszyłem. Dziękuję firmie One Sport za takie wyróżnienie i Panu Prezydentowi Michałowi Zaleskiemu, który osobiście wręczał mi nominację na te zawody. Czeka mnie konfrontacja z naprawdę dobrymi zawodnikami. Turniej odbędzie się w Toruniu, więc tym bardziej się cieszę.

Co dla Ciebie znaczy możliwość pojechania w tym miejscu? Jesteś przecież wychowankiem toruńskiego klubu, ale od dwóch lat bronisz barw zespołu z Częstochowy.

Znaczy to dla mnie tyle, że po prostu pojadę w domu. Tutaj mam wielu kibiców, którzy cały czas mnie wspierają. Fajnie jest wystartować przed własną publicznością. Myślę, że to jest taki dodatkowy dreszczyk, który na pewno dodaje motywacji.

Jak podchodzisz do swoich występów na toruńskim torze, od czasu, kiedy nie jesteś zawodnikiem miejscowego klubu?

Serce zawsze bije trochę mocniej, ale staram się koncentrować na zawodach i podejść do nich w profesjonalny sposób. Zawsze chcę wykonać swoją pracę najlepiej jak potrafię. Dobrze czuję się na tym torze. Na pewno można sprawić, żeby był jeszcze lepszy do walki i jazdy w kontakcie, ale to nie jest moja rola.

No właśnie. Motoarena to bardzo efektowny stadion, ale nie zawsze oglądamy na nim dobre ściganie. Dlaczego tak się dzieje?

Ten tor jest świetny do ścigania, tylko trzeba go dobrze przygotować. Mam nadzieję, że uda się to zrobić na toruńską rundę TAURON SEC, ale od razu mówię, że nie będę miał możliwości, żeby zobaczyć go wcześniej i stwierdzić czy tak rzeczywiście się stało. Dopiero w sobotę pojawię się na stadionie, bo w piątek mam mecz ligowy i będę w Częstochowie. Zamierzam podejść do tych zawodów z marszu. Nie planuję żadnych specjalnych przygotowań.

Myślisz, że będziesz w stanie wykorzystać swoją wiedzę na temat toruńskiego toru, czy przez ostatnie miesiące zmienił się on na tyle mocno, że nie ma sensu zaprzątać sobie głowy wcześniejszymi zapiskami dotyczącymi ustawień motocykla?

Mnóstwo zawodników jeździło na torze w Toruniu już tyle razy, że ogólnie on nie jest torem nieznanym. Tutaj nie ma jakiegoś wielkiego atutu. Natomiast jeżeli mówimy o starych zapiskach, to powiem, że w moim przypadku takich po prostu nie ma, bo te silniki i kwestie sprzętowe tak bardzo się zmieniają, że tu nie działa już to, co działało kiedyś. Cały czas trzeba szukać i często robić pewne rzeczy inaczej, niż robiło się do tej pory.

Jaki masz plan na sobotnie zawody w Toruniu?

Każdy chce wygrywać. To jest logiczne, ale wiadomo, że nie mam w sobie jakiegoś wielkiego ciśnienia, bo nie rywalizuję o tytuł Mistrza Europy. Nie zamierzam jednak ukrywać, że fajnie byłoby wygrać i złapać jeszcze większą motywację na końcówkę sezonu. Wszystkie zwycięstwa na pewno uskrzydlają, więc będę próbował je osiągnąć, a co z tego wyjdzie, to zobaczymy.

To nie będzie Twoja pierwsza styczność z cyklem TAURON SEC, ponieważ w 2014 roku byłeś stałym uczestnikiem zmagań o tytuł Mistrza Europy. Uzbierałeś wtedy 21 punktów i zająłeś 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jak wspominasz tę przygodę?

Staram się nie wracać do tego wspomnieniami. W 2017 roku znowu byłem stałym uczestnikiem cyklu, ale przez kontuzję nie wystąpiłem w żadnym turnieju finałowym. Pojawiłem się tylko na treningu przed zawodami w Hallstavik, ale nie byłem w stanie wystartować w zawodach. Przewrotnie powiem tylko, że tak to się niestety układało, że kompletnie się nie układało.

Chyba coś w tym jest, bo w tym roku również miałeś szansę, żeby awansować do cyklu TAURON SEC, ale znowu się nie udało.

Tak niestety wyszło. Oczywiście chciałem awansować, bo eliminacje rozpoczęły się dla mnie bardzo dobrze. Wygrałem w Gorican i awansowałem do turnieju SEC Challenge. Tor w Nagyhalasz był mi jednak kompletnie nieznany, a nawierzchnia okazała się rzadko spotykana. Jeżeli nie jeździ się częściej na takich bardzo twardych torach, to trudniej jest dopasować sprzęt i przez to można łatwo przegrać. Nie zamierzam się jednak tym tłumaczyć, bo mogłem to wszystko trochę inaczej poukładać. Te zawody po prostu nie ułożyły się dla mnie tak, jakbym tego chciał.

Chciałbyś jeszcze kiedyś być stałym uczestnikiem cyklu TAURON SEC?

Na pewno tak. Każde zawody są lepsze niż trening. To nawet nie podlega dyskusji. W bezpośredniej konfrontacji znacznie łatwiej się sprawdzić i trzymać formę. Poza tym ja lubię rywalizować i ścigać się o jakieś konkretne cele. To mnie napędza, ale oczywiście kwestia awansu do cyklu TAURON SEC to melodia przyszłości. Będziemy o tym myśleć w kolejnym sezonie. Na razie nie wybiegam tam daleko do przodu i próbuję uporać się z problemami, które dotykają mnie w tym sezonie.

No właśnie, to chyba nie jest sezon Twoich marzeń.

W tym roku cały czas jestem na takim etapie, że niektóre występy układają się dla mnie lepiej, a inne gorzej. Nie ma sensu tego ukrywać, że to po prostu nie jest mój sezon. Przeplatam bardzo dobre występy tymi o wiele słabszymi i wiem, że to nie tak powinno wyglądać.

Jak się odnajdujesz w tej sytuacji?

Na pewno nie mogę być z siebie zadowolony. Moja forma to jedna wielka huśtawka i to jest w tym wszystkim najgorsze. Potrafię zakręcić się w okolicach kompletu w Szwecji, przy okazji wygrać jakieś eliminacje, a w polskiej lidze cały czas mi się nie układa.

Z czego to wynika?

Na pewno nie mogę mówić o jednej konkretnej przyczynie. Tych przyczyn jest kilka, a niektóre z nich nawarstwiały się przez dłuższy czas. Mam nadzieję, że może chociaż końcówka sezonu będzie dla mnie trochę lepsza. Człowiek może być zadowolony dopiero wtedy, kiedy forma jest stabilna. Nie musi być rewelacyjna, ale najważniejsze, żeby była dobra i równa.

Co robisz, żeby poprawić swoją sytuację?

Mamy pewne pomysły i staramy się je wdrażać. Cały czas próbujemy coś poprawić. To nie jest tak, że człowiek siedzi i nic nie robi. Prawda jest jednak taka, że jeżeli wpadnie się w dołek, to trudno jest się z niego wydostać. Zawsze łatwiej jest spadać, niż wchodzić na szczyt. Wydaje mi się, że wiem, jakie błędy popełniłem, ale niestety nie cofnę czasu. Po raz kolejny przekonałem się, że ekstraliga nie wybacza błędów.

Czy pomimo trudnej sytuacji jesteś w stanie doszukać się jakiś pozytywów?

Pod względem sportowym na pewno nie wszystko układa się tak, jakbym tego oczekiwał, ale najważniejsze, że przynajmniej dopisuje mi zdrowie. Dobrze wiemy, że w przeszłości bywało z tym różnie. Cały czas wierzę, że tematy sportowe prędzej czy później jakoś się poukładają. Jazdy na motocyklu nie da się zapomnieć, tylko po prostu czasami pewne rzeczy nie funkcjonują tak, jak powinny. Trzeba znaleźć właściwą ścieżkę i z powrotem na nią wkroczyć.

Myślisz, że sobotnie zawody na Motoarenie mogą Ci jakoś pomóc?

Wydaje mi się, że tak. Na pewno nie jadę tam z nastawieniem, żeby tylko odjechać te zawody. Chciałbym po prostu wygrać, tak samo jak każdy zawodnik, który pojawi się na starcie. Obiecuję, że postaram się walczyć i spróbuję dostarczyć wielu emocji. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców i mam nadzieję, że w sobotę zobaczymy się na stadionie.

 

 źródło:informacja prasowa

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 10/10

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 132
2. Leon Madsen   Dania 130
3. Emil Sajfutdinow   Rosja 126
4. Fredrik Lindgren   Szwecja 105
5. Martin Vaculik   Słowacja
95
6. Maciej Janowski   Polska 87
7. Jason Doyle   Australia 84
8. Patryk Dudek   Polska 79
9. Matej Zagar   Słowenia 78
10. Niels-Kristian Iversen   Dania 77
11. Artiom Łaguta   Rosja 76
12. Antonio Lindback   Szwecja 63
13. Tai Woffinden   W. Brytania 60
14. Janusz Kołodziej   Polska
57
15. Robert Lambert   W. Brytania 39
16. Max Fricke   Australia 36

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 14 32 +188
 2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
 4. forBET Włókniarz Częstochowa 14 19 -24
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
 6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. 14 11 -70
 8. Get Well Toruń 14 5 -153

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. PGG ROW Rybnik 12 22 +108
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 12 18 -8
 3. Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
 4. Unia Tarnów 12 17 +16
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
 6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
 7. Orzeł Łódź 12 7 -49

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 12 26 +133
 2. Power Duck Iveston PSŻ Poznań 12 23 +196
 3. OK Bedmet Kolejarz Opole 12 21 +142
 4. Wilki Krosno 12 14 -86
 5. Euro Finannce Polonia Piła 12 13 -34
 6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 12 8 -35
 7. Speedway Wanda Kraków 12 0 -392

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019