SPEEDWAY.info - sonda

Marek Cieślak nadal trenerem kadry. Czy to dobra decyzja?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 3/5.04
Wrocław - Lublin
Częstochowa - Grudziądz
Gorzów - Leszno
Rybnik - Zielona Góra

NICE 1 Liga Żużlowa 4/5.04
Gniezno - Toruń
Gdańsk - Tarnów
Bydgoszcz - Ostrów
Łódź - Daugavpils

2 Liga Żużlowa 4/5.04
Wittstock - Poznań
Rzeszów - Opole
Rawicz - Krosno

Powiedzieli...

Okiem naczelnego

SPEEDWAY autograf

SPEEDWAY.informacje z Twittera

EkstraligaTV
EkstraligaTV Finały IMŚJ znane. Walka o medale rozpocznie się w Polsce #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 15:00 / 26.02.2020
PolskiZuzel
PolskiZuzel Dba o to, żeby nikt w Abramczyk Polonii nie chodził głodny - shar.es...
godzina 14:27 / 26.02.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Norbert Krakowiak i cały zespół @FalubazZG przygotowują się do sezonu nad morzem. @xxnicolettx #AmbasadorPGEE #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 11:04 / 26.02.2020

Jerzy Kanclerz: tego dnia na awans nie byliśmy przygotowani

IMG 5652Jerzy Kanclerz był bardzo zadowolony po rewanżowym spotkaniu finałowym i jak przyznał sam trochę nie wierzył, że drużyna odrobi stratę z pierwszego spotkania więc nie byli przygotowani na awans tego dnia.

bydgoszcz logoPrezes ZOOleszcz Poloni Bydgoszcz w wywiadzie mówi o pieniądzach, celach na nowy sezon, derbach Pomorza i składzie na kolejny sezon.

Zacznijmy od finansów. Możemy już oficjalnie powiedzieć, że spłaciliśmy kredyt, który ciążył Polonii od 2012 roku. Ostatnia transza została przelana do banku. Sporo tego było. Kiedy Władysław Gollob przejmował klub w 2015 roku, w "spadku" dostał około 5 milionów złotych brutto zadłużenia. Na początku tego roku, kiedy przejmowałem spółkę, do zostało jeszcze około 900 tysięcy. Niestety, przegraliśmy też wszystkie sądowe sprawy, trzeba było spłacić jeszcze inne zobowiązania, m.in. wobec członków byłej Rady Nadzorczej spółki. Dało nam to po kieszeni, ale wyprostowaliśmy finanse. Polonia wyszła z największego dołka. Można powiedzieć, że zaczynamy od zera, zawodnicy na bieżąco dostają wypłaty. Teraz trzeba dążyć do tego, by zbudować stabilne podstawy, przygotować budżet. Nie chciałbym już żadnych kredytów.

Na nowy sezon, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, 1,5 miliona złotych dostaniemy od miasta. O resztę dbamy sami i liczę, że z pieniędzy od sponsorów i ze sprzedaży biletów dołożymy drugie tyle. Bardzo zbudowała nas frekwencja w tym roku, dzięki temu, że kibice tak licznie odwiedzali stadion przy Sportowej, do kasy wpłynęło około 800 tysięcy złotych. Około 700 od firm z nami współpracujących. Co mnie cieszy, zainteresowanie sponsorów rośnie. Początki były jeszcze niemrawe, ale coraz więcej firm wyraża gotowość do współpracy. Również ci, którzy kiedyś byli mocno obecni na Sportowej, teraz rozważają powrót. Co ważne, każdy, kto wykłada swoje pieniądze na bydgoski żużel jest informowany, na co je wydajemy - ile na zawodników, ile na administracje, ile na organizację meczów. Mamy kilkudziesięciu sponsorów, a jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej. Klimat wokół Polonii wyraźnie się ocieplił.

Przyszły rok ma być przede wszystkim na spokojne utrzymanie się w I lidze. To priorytet. Tyle że ambicje sportowe zawsze są duże. W każdym meczu będziemy chcieli walczyć o wygraną, może uda się awansować do play off. A wtedy.... Tam wszystko jest możliwe. Pokazały to nasze finałowe mecze z PSŻ Poznań. Po laniu na wyjeździe, nikt nie dawał nam szans w rewanżu.

Muszę się przyznać, że po pierwszym meczu wątpiłem, że uda nam się odrobić 28 punktów straty. W Poznaniu drużyna zawiodła. Ale mecz w Bydgoszczy pokazał, że to ekipa z charakterem. Dla mnie był to jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu.
IMG 5601
Zdradzę, że tego dnia na awans nie byliśmy przygotowani. Nie mieliśmy szampanów, żadnych okolicznościowych koszulek. Po dwunastym czy trzynastym wyścigu Zbigniew Leszczyński stwierdził, że trzeba skoczyć do sklepu po szampana.

Jakiś przebłysk nadziej miałem w sobotę, dzień przed rewanżem. Kiedy pod stadionem spotkałem... Tomasza Bajerskiego. Był tu niby przejazdem, zagadał, zapytał o tor. Powiedziałem mu żartem, żeby przyjechał w niedzielę o 4 rano i razem przygotujemy nawierzchnię. Jak się pożegnaliśmy pomyślałem sobie, że nie był przypadkiem, że oni - mimo tak dużej przewagi - jednak nas się obawiają. I pomyślałem, że skoro tak, to może jest szansa. Zawodników mobilizowałem w określony sposób. Najpierw mówiłem: pełna mobilizacja do czwartego biegu. Potem, że ciśniemy do siódmego, do dziesiątego, żeby dać satysfakcję kibicom. Potem było już wiadomo, że możemy im dać wiele więcej niż dobry mecz, że możemy to wygrać. I udało się!

Z Tomaszem Bajerskim być może spotkamy się w przyszłym roku, bo ma zostać trenerem w Toruniu. Póki co, Tomek pracuje w Poznaniu, ma jeszcze rewanżowy mecz z Orłem Łódź i wciąż szanse na awans do I ligi. Na derby czekamy jednak z niecierpliwością. Jestem pewien, że kibice też nie mogą doczekać się starcia z Apatorem. Mam nadzieję, że mecz u nas odbędzie się w drugiej połowie sezonu, kiedy do użytku oddana już będzie trybuna na prostej. Ma być gotowa na koniec kwietnia 2020 roku. Wtedy stadion pomieści w sumie około dziesięciu tysięcy fanów i wydaje mi się, że na derby może się wypełnić po brzegi.

W zasadzie każdy z seniorów zadeklarował pozostanie w drużynie. Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek, Marcin Jędzrejewski, Dimitri Berge, Rene Bach chcą nadal reprezentować nasze barwy. Ważne kontrakty mają też Matcić Ivacić, Valentin Grobauer, Ondrej Smetana oraz Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.

Nie ma co ukrywać, że drużyna musi być wzmocniona, przynajmniej po jednym zawodniku w formacji seniorskiej i juniorskiej. Rozmawiamy, badamy rynek, nie próżnujemy.
Kibiców prosimy o trochę cierpliwości, ale mogę zapewnić, że robimy co w naszej mocny, by zbudować solidny skład. Liczymy też na coraz lepszą współpracę z BTŻ i to, że w Bydgoszczy doczekamy się wkrótce solidnych wychowanków.

W tym roku mieliśmy sponsora strategicznego - firmę Zooleszcz. Z panem Zbigniewem Leszczyńskim współpraca układała się bardzo dobrze. To człowiek oddany dla sportu, solidny i słowny. Dziękujemy mu za wsparcie. Jesteśmy umówieni na rozmowę o przedłużeniu współpracy.

Trzeba jednak podkreślić, że finansowe wymagania poszły w górę - zawodnicy będą startować już na pierwszoligowych zasadach, są też wymogi telewizyjne i inne. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zainteresowane wejściem w nazwę są jeszcze dwie inne firmy. Mam nadzieję, że wkrótce będę miał do przekazania dobre wiadomości.

Trybuna na prostej przeciwległej do startu ma być gotowa na koniec kwietnia 2020 roku, a zasiąść na niej będzie mogło 2,5 tysiąca kibiców.

Wtedy stadion pomieści w sumie około dziesięciu tysięcy fanów i wydaje mi się, że na derby Pomorza może się wypełnić po brzegi.

IMG 4871

Będzie bardziej komfortowo, estetycznie. W parkingu będzie 21 nowych stanowisk dla zawodników, całkiem nowe zaplecze organizacyjne, sanitarne.

Kolejne etapy? To nie zależy od nas, a od władz miasta. Bardzo byśmy się cieszyli, gdyby w gruntowną modernizację przeszedł cały obiekt.

 

źródło: Gazeta Pomorska

Sebastian Kołodziej

Sportem żużlowym interesuję się od dziecka. Gram w gry żużlowe odkąd dostałem pierwszy komputer. Moim marzeniem była jazda na żużlu, ale musiałem zostać po drugiej stronie tego sportu.

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Greg Hancock   USA -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Speed Car Motor Lublin - - -
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. PGG ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019