Leon Madsen: Myślę, że po wyciągnięciu tych wszystkich elementów kostka powróci do swojej sprawności

IMG 8522

Leon Madsen to najlepszy zawodnik PGE Ekstraligi ze średnią zdobyczą punktową 2.443 na bieg. Sezon 2019 może z pewnością zaliczyć do udanych poprzez zdobycie brązowego medalu DMP z drużyną forBET Włókniarzem Częstochowa, srebrnego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata oraz brązowego w Mistrzostwach Europy. Podczas rozmowy opowiedział o minionym sezonie, a także planach na przyszły rok.

2019 madsen 2Czy wszystko w porządku, jeżeli chodzi o Twoje zdrowie? Czy być może zniknął już ból Twoich pleców. Słyszałem równie, że po zakończonym już sezonie będziesz przygotowywał się do operacji swojej kostki, w której od 2005 roku są jakieś metalowe elementy, które trzeba po prostu usunąć, ponieważ każde większe obciążenie nogi, szczególnie podczas zawodów, powoduje opuchliznę.

Mam w swojej nodze metalowe elementy, które mocno przeszkadzają mi jeżeli chodzi o obciążenia, dotyczące mojej kostki. Myślę, że po wyciągnięciu tych elementów kostka powróci do swojej wcześniejszej sprawności. Jeśli chodzi o moje plecy i ból, który cały czas mi doskwiera, to tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Są pewne rozwiązania tutaj w Polsce, które mogą uśmierzyć ten ból bezinwazyjnie. Musimy poprzedzić operację wieloma czynnościami, które przygotują mnie do niej. To nie będzie zwykły zabieg, na pewno będzie ona troszkę skomplikowana, ponieważ będzie polegała na wyciągnięciu najprawdopodobniej całego dysku oraz będzie wymagała włożenia w to puste miejsce na pewien czas protezy. Na pewno po takiej operacji moje dojście do pełnej sprawności będzie o wiele dłuższe, aniżeli przy zastosowaniu tych środków uśmierzających ból. Na pewno musimy poczekać na pewne badania i wtedy podejmiemy decyzję co do dalszego leczenia.

Podczas zakończonych w ostatnią sobotę zawodach w Toruniu dałeś z siebie naprawdę wiele, aby dogonić Bartosza Zmarzlika w klasyfikacji generalnej. Niestety nie udało się to, zabrakło zaledwie dwóch punktów. Warto wspomnieć, że jesteś pierwszym żużlowcem, który wygrał piątkowe kwalifikacje, a później całe zawody FIM SGP, w dodatku nie ponosząc żadnej porażki w siedmiu startach. Wydaje się, że ten tor bardzo Ci odpowiada, ponieważ wcześniej w tym roku wygrałeś tutaj drugą eliminację mistrzostw Europy. Od startu do mety, również na dystansie podczas całych zawodów, Twoja dyspozycja na torze była perfekcyjna.

Tak, ale nie jest to mój ulubiony tor. Rozmawialiśmy troszkę o mojej dominacji podczas tych całych zawodów w czasie powrotu do domu. To był trochę taki pokaz siły z mojej strony, jeżeli chodzi o cały ten weekend, ponieważ oprócz tego, że wygrałem zawody z maksymalną liczbą 21 punktów, to również wygrałem w piątek kwalifikacje. Ta sztuka nie udała się żadnemu zawodnikowi wcześniej. Bardzo się cieszę, że mogłem właśnie w taki sposób zakończyć te zawody, ale również podsumować tak jakby cały sezon, było to bardzo pozytywne dla mnie. Bardzo istotne dla mnie było to, że po raz pierwszy od dłuższego czasu startowałem bez jakiejkolwiek blokady, jeżeli chodzi o moją kostkę i ta jazda dawała mi naprawdę wiele radości.

Czy pamiętasz albo sprawdzałeś, kto wcześniej przed Tobą dokonał tej sztuki i ostatnio zdobył właśnie maksymalną liczbę 21 punktów w zawodach Grand Prix?

Nie sprawdzałem tego natomiast wiem, kto zdobył wcześniej w przeszłości 21 punktów - Tomasz Gollob i Greg Hancock

Srebrny medal w debiutanckim sezonie mistrzostw świata, brązowy medal mistrzostw Europy, brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski z forBET Włókniarzem Częstochowa. Najlepszy zawodnik, jeżeli chodzi o średnią w PGE Ekstralidze zarówno w sezonie, jak play-off, to wszystko pomimo, że tak naprawdę od połowy sezonu jeździłeś z kontuzją, czy to pleców, czy później kostki. Spodziewałeś się wszystkich tych osiągnięć?

Starałem się cały sezon bardzo ciężko pracować, by zdobyć te upragnione cele, które sobie postawiłem przed sezonem. Zawsze mocno pracowałem i cały czas mam jeden cel w głowie, aby zostać w przyszłości mistrzem Świata. To jest moja determinacja i nigdy nie przestanę pracować ciężko, dopóki nie zdobędę tego tytułu. Naprawdę nie mogę doczekać się już sezonu. mam nadzieję, że będę zdrowszy, nie będę zmagał się z żadną kontuzją oczywiście i będąc cały czas w formie, będę mógł walczyć o ten złoty medal.

Jeśli chodzi o forBET Włókniarza - drużyna zdobyła brązowy medal, jednak po drodze do niego miała wiele wzlotów i upadków w przeciągu całego sezonu. Na pewno w zespole muszą być poczynione pewne korekty, aby walczyć o złoty medal DMP. Co sądzisz o planach dołączenia do zespołu takich jak Jason Doyle czy Rune Holta?

Nie wiem nic o tych planach. Uważam, że mamy obecnie bardzo dobry zespół. Podsumowując starty w tym roku, naprawdę uważam, że cała drużyna bardzo starała się przez cały sezon i ostatecznie zdobyliśmy medal, czym zaskoczyliśmy wielu obserwatorów. Niespodzianką był już sam awans do fazy play-off. Zdobywając brązowy medal daliśmy dużo radości naszym kibicom oraz osobom wspierającym nasz klub, z tygodnia na tydzień mamy coraz więcej kibiców. ForBET Włókniarz w przyszłym roku na pewno będzie mocniejszą drużyną, której na pewno celem będzie ponownie awans do play-off, a od tego momentu wszystko jest możliwe. Wszystkie drużyny w PGE Ekstralidze wyglądają naprawdę na bardzo mocne, wszystkie zawody będą na pewno bardzo wyrównane. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy.

Sezon dobiegł końca, będziesz miał teraz więcej wolnego czasu dla siebie, ale co ważniejsze dla rodziny. Masz już może w głowie plan przygotowań na przyszły sezon czy może po raz kolejny wyjazd przygotowawczy do ciepłej Fuerteventury, na której przygotowujesz się co roku do sezonu. Na początku roku, kiedy mieliśmy okazję porozmawiać, powiedziałeś, że lubisz tam jeździć, ponieważ jest tam zawsze ciepło, a nie lubisz zimy w Polsce, bo jest tu po prostu za zimno.

Nie lubię tak niskiej temperatury, jaka tutaj występuje w okresie zimowym, dlatego robię co tylko możliwe, aby spędzać zimę w ciepłym klimacie. Może ja i Kenneth wybierzemy się gdzieś na wspólne przygotowania do sezonu, na pewno jest to dobra rzecz. Już od razu po zakończeniu tego sezonu mam nakreślony w głowie pewien plan przygotowań do przyszłego sezonu. Rozpoczynam analizę pewnych rzeczy, co ja i mój zespół możemy zrobić lepiej w nowym roku. Oczywiście cały czas będę utrzymywał formę na wysokim poziomie, cały czas będę ćwiczył i dążył do celu, którym oczywiście w przyszłym sezonie jest zdobycie tytułu mistrza Świata - zakończył Leon Madsen.

Źródło; speedwayekstraliga.pl

Martyna Olejnik

Mieszkam w Śmiglu niedaleko Leszna. Obecnie uczęszczam do szkoły średniej o profilu Technik żywienia i usług gastronomicznych. Żużlem interesuje się już od 13 lat. Wszystko zaczęło się od wyjazdu na pierwszy mecz, na który zabrał mnie mój tata. Moją ulubioną drużyną, której w sezonie kibicuje jest FOGO Unia Leszno. W wolnym czasie lubię pobiegać, słuchać muzyki, a także fotografować. Pozdrawiam!

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

SPEEDWAY.info - sonda

Kiedy rozpocznie się sezon?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

SPEEDWAY.informacje z Twittera

EkstraligaTV
EkstraligaTV Fanovi iz Hrvatske - dobro jutro! Także chorwaccy kibice będą mogli zagrać między sobą w grupie w @eliga_manager #PGEE | #PGEEkstraliga | #EligaManager pic.twi...
godzina 05:00 / 27.05.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Najnowszy komunikat PZM dotyczący treningów na torach żużlowych i miniżużlowych. #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 07:00 / 26.05.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Guten Morgen an die Fans aus Deutschland W @eliga_manager będą mogli wziąć udział także niemieccy kibice, gdzie mogą zmierzyć się między sobą o miano najlepszego menedżera #PGEE | #PGEEkstraliga | #EligaManager pic.twi...
godzina 06:00 / 25.05.2020

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Motor Lublin - - -
 7. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019