Maciej Janowski: Pokazaliśmy twardą, fajną i czystą walkę

IMG 3527

Maciej Janowski w tegorocznym sezonie razem z BETARD Spartą Wrocław zdobył tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Podczas rozmowy opowiedział m.in. o tym jak będzie świętował zdobyte mistrzostwo z drużyną.

2019 janowski mWTS.pl: To symboliczne, że twoje – wrocławianina i kapitana drużyny  podwójne zwycięstwo z Danem Bewleyem zapewniło klubowi tytuł mistrzowski.

Tak na prawdę to cała drużyna, przez cały sezon zapracowała na ten sukces. Cała drużyna, cały klub: trenerzy, wszystkie osoby, które na co dzień pracują w klubie, mechanicy, funkcyjni czy osoby, które pomagają nam na treningach. Dlatego ja nie przypisywałbym sobie tych zasług. Ja po prostu zrobiłem swoją robotę i… tylko tyle.

Jak wyglądał ten mecz z waszej perspektywy?

To był bardzo ciężki mecz. Bardzo emocjonujący. Ale pokazaliśmy twardą, fajną i czystą walkę. Trybuny nas niosły. To co działo się na Olimpijskim naprawdę było niesamowite i cieszę się, że mogliśmy wspólnie przeżyć takiej emocje.

Myślicie już o kolejnym sezonie i walce o obronę tego trofeum?

Na pewno zrobimy wszystko co w naszej mocy. Bardzo nam się podoba jazda w finale i ten puchar też jest bardzo ładny, więc postaramy się zrobić wszystko by został we Wrocławiu jak najdłużej.

Jak będziesz świętował tytuł Drużynowego Mistrza Polski?

Na razie jadę do Szwecji, także świętowanie muszę odpuścić na kolejne dwa tygodnie - zakończył Maciej Janowski.

Źródło: wts.pl

Martyna Olejnik

Mieszkam w Śmiglu niedaleko Leszna. Żużlem interesuje się już od 13 lat. Wszystko zaczęło się od wyjazdu na pierwszy mecz, na który zabrał mnie mój tata. Moją ulubioną drużyną, której w sezonie kibicuje jest FOGO Unia Leszno. W wolnym czasie lubię pobiegać, słuchać muzyki, a także fotografować. Pozdrawiam!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!