Na jazdę Golloba czekają kibice z całego świata

2012 komarnicki w2014 gollob t18 kwietnia na Stadionie Narodowym odbędzie się LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, które nie tylko zainauguruje zmagania o tytuł Mistrza Świata 2015, ale również będzie to oficjalne pożegnanie Tomasza Golloba z cyklem Speedway Grand Prix.

 

Tomasz Gollob, Indywidualny Mistrz Świata z roku 2010, 18 kwietnia podczas LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland wystartuje z dziką kartą. Na Stadionie Narodowym w Warszawie po raz ostatni będzie można podziwiać jazdę Chudego u boku piętnastu najlepszych zawodników globu. Do tej pory Tomasz Gollob wystartował w 163 turniejach SGP (37 w Polsce i 126 zagranicą), a 22 z nich zakończył na najwyższym stopniu podium.


Władysław Komarnicki, honorowy prezes Stali Gorzów, o Tomaszu Gollobie wypowiada się w samych superlatywach i wierzy, że Indywidualny Mistrz Świata z 2010 roku zaprezentuje się znakomicie podczas swojego ostatniego turnieju cyklu Speedway Grand Prix - On jest kompletnym zawodnikiem i wiem, że przygotowuje się tak, żeby na Stadionie Narodowym zaprezentować się jak najlepiej. Nawet jeżeli nie będzie na podium, to pokaże piękną i widowiskową jazdę, na którą czekają nie tylko polscy fani, ale kibice z całego świata. Prezes Komarnicki dodaje również, że przykład Tomasza Golloba jest idealnym odzwierciedleniem tego, iż nie wystarczy sam talent do uzyskiwania znakomitych osiągnięć - To zawodnik, który ma talent, ale jest też konsekwentny i stanowi przykład dla młodych sportowców. Tomasz zawsze powtarzał, że tytaniczna praca jest w żużlu najważniejsza. Nazwałem go kiedyś Platinim żużla, bo uważam, że sobie na to zasłużył.


Bilety na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland sprzedały się w mgnieniu oka. Na trybunach Stadionu Narodowego zgromadzi się ok 53,5 tys. kibiców. Według Władysława Komarnickiego to najlepsza i największa promocja żużla w Warszawie – Jestem przekonany, że nigdy nie było takiej ogromnej promocji żużla w stolicy. Na tą sławę pracowało wiele ośrodków, gdzie Grand Prix było przez wiele lat organizowane. Na pewno duże zasługi ma Wrocław, Bydgoszcz, Toruń, ale też Leszno i Gorzów. Wszystkie Grand Prix to wiele lat pracy działaczy, a także prezydentów polskich miast.

 

Źródło. www.sgpnarodowy.pl

Martyna Wolnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!