Zmarzlik i Pawlicki w roli rezerwowych

2015 zmarzlik b3 2014 pawlicki pi2LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland będzie inauguracyjną rundą cyklu w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata 2015. 18 kwietnia na Stadionie Narodowym zaprezentuje się na pewno czwórka Polaków. Być może szansę startu otrzymają dwaj kolejni młodzi i utalentowani polscy zawodnicy, którzy będą pełnić rolę rezerwowych.


Podczas LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland funkcję rezerwowych pełnić będą polscy zawodnicy młodego pokolenia. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z ubiegłego roku oraz zwycięzca zeszłorocznej rundy SGP w Gorzowie Wielkopolskim. Często określani jako nadzieja i przyszłość światowego żużla – Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik (podczas SGP w Warszawie wystąpią odpowiednio z nr 18 i 17).


- Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki to młodzi, bardzo utalentowani zawodnicy, którzy stają przed wielką szansą, aby zaprezentować się kibicom na Stadionie Narodowym w Warszawie. Piotr Pawlicki to aktualny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, a Bartosz Zmarzlik wygrał w roku ubiegłym turniej Grand Prix na torze w Gorzowie. Sukcesy te stanowią wystarczającą rekomendację do roli rezerwowych w Warszawie. Mam nadzieję, że pójdą w ślady swojego mistrza – Tomasza Golloba. – podsumował Prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski.


Należy dodać, iż w turnieju otwierającym tegoroczne zmagania w rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata, funkcję sędziego pełnić będzie Brytyjczyk, Jim Lawrence.

 

Źródło. www.sgpnarodowy.pl

Martyna Wolnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!