Speedway Grand Prix vs Reszta Świata #1 - debiutanci w formie

logo SGPPora na pierwszy raport z walki żużlowców cyklu Grand Prix przeciwko Reszcie Świata. Za nami kilka oficjalnych turniejów indywidualnych oraz dwumecz o Tarczę Elite League. Bardzo dobrze na Wyspach radzi sobie dotychczas Maciej Janowski.

 

   SGP 15:8 RŚ

[Janowski 6, Doyle 2, Iversen 2, Zagar 2 – Bjerre 4, Lindgren 4]                   

 

Podczas pierwszego tygodnia rozegrano zaledwie kilka oficjalnych zawodów żużlowych. Udało się odnotować 60 pojedynków pomiędzy zawodnikami naszej złotej „31”. Na nieznaczne prowadzenie wysunęli się zawodnicy z GP, jednak cały czas czekamy na pierwsze poważne starty ze strony liderów Reszty Świata. Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji do zapoznania się z wizją i zasadami zabawy odsyłam tutaj.

 

Bohater tygodnia*

 

2014 doyle jJason Doyle (10-2, 83,3%) – Australijczyk swój świetny bilans zawdzięcza triumfowi w IM Elite League. W fazie zasadniczej sposób na niego znaleźli jedynie Matej Zagar i Maciej Janowski. Doyle nie błyszczał w sparingach, ale świetnie mu znany tor w Leicester pozwolił zapomnieć o tych niepowodzeniach.

 

Tuż za naszym "Hero of the Week" byli Maciej Janowski (17-4, 81,0%) oraz Niels Kristian Iversen (10-9, 52,6%).

 

*- zawodnik z najlepszym bilansem przeciwko pozostałym zawodnikom z wybranej „31” (co najmniej 3 pojedynki)

 

 

Statystyczni medaliści IMŚ**

 

2014 doyle j1. Jason Doyle (8-2, 80,0%) – Debiutant w cyklu już ośmiokrotnie pokonał rywali, z którymi rozpocznie w Warszawie walkę o medale mistrzostw świata. Na wyciąganie wniosków jest jeszcze za wcześnie, ale dobry start Australijczyka jest godny odnotowania.

 

2014 janowski m2. Maciej Janowski (11-3, 78,6%) – Polak nieźle wypadł w finale IM Elite League, a następnie poprowadził Poole Pirates do zdobycia Tarczy Elite League. Mocny początek debiutantów!

 

2013 iversen n23. Niels Kristian Iversen (8-9, 47,1%) – Duńczyk okazał się lepszy od Janowskiego w IM Elite League, lecz poległ z kretesem w dwumeczu Kings Lynn – Poole. 6 z 9 porażek „Puka” to pojedynki z „Magicem”.

 

**- zawodnicy SGP z najlepszym bilansem przeciwko pozostałym zawodnikom SGP

 

 

Cyklu killerów trzech***

 

Jak na razie tylko Fredrik Lindgren (4-5) i Kenneth Bjerre (4-10) zmierzyli się z reprezentantami SGP. Pierwsi killerzy SGP ujawnieni zostaną już za tydzień.

 

***- zawodnicy RŚ (+Tomasz Gollob) z najlepszym bilansem przeciwko zawodnikom SGP

 

Wszelkie pytania i sugestie proszę kierować na Twitterze lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z przyjemnością udostępnię tam również szczegółowsze statystyki. Kolejny raport już 3 kwietnia. Zapraszam!

 

 

 

Rafał Gurgurewicz

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!