22 razy Tomasza Golloba (11): Szóste zwycięstwo we własnej piaskownicy

2014 gollob tlogo SGPTo już 11 odcinek naszego cyklu "22 razy Tomasza Golloba". Przeniesiemy się w nim do roku 2007, a dokładniej do dnia 8 września na Bydgoski stadion, gdzie Tomasz Gollob po raz szósty triumfował przed rodzinną publicznością.

 

Po raz pierwszy tego dnia Tomasz Gollob zaprezentował się na torze w biegu 3. Wraz z nim pod taśmą znaleźli się: Andreas Jonsson, Rune Holta oraz Bjarne Pedersen. Po udanym starcie Gollob na pierwszym wirażu wysunął się na szeroką co spawiło, że spadł na trzecią pozycję. Po tym manewrze musiał toczyć boje z Jonssonem o dwa "oczka". I udało się. Gollob dojechał na metę drugi.

 

Drugi raz na bydgoskim torze Gollob pojawił się w biegu 6. Na pierwszym wirażu drugiego okrążenia po świetnej szarży udało mu się wyprzedzić Chrisa Harrisa. Z kolejnymi metrami Gollob powiększał swoją przewagę. Nikt nie był już w stanie wydrzeć mu trzech punktów.

 

W 12 odsłonie tego dnia pod taśmą zameldowali się Tomasz Gollob, Krzysztof Kasprzak, Antonio Lindbaeck oraz Hans Andersen. Pierwsze metry tego biegu nie układały się po myśli Golloba. Po niezbyt udanym starcie został zamknięty przez skandynawskich rywali i widniał na końcu stawki. Na trzecim okrążeniu losy się odwróciły. W znakomitym stylu Gollob przedarł się na drugą pozycję i dojechał do mety tuż za Kasprzakiem. Zapisując na swoim koncie dwa "oczka".

 

W 15 wyścigu rywalami Tomasza Golloba byli: Nicki Pedersen,Leigh Adams oraz Wiesław Jaguś. Praktycznie jak wystartowali tak dojechali do mety. Gollob nie był w stanie dogonić Pedersena. Ostatecznie Gollob przejechał "kreskę" drugi.

 

W 17 gonitwie pod taśmą stanęli: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Jason Crump oraz Greg Hancock. Gollob z czwartego pola niemalże "wystrzelił" po czym znakomicie założył swoich rywali. Z okrążenia na okrążenie coraz bardziej oddalał się od reszty zawodników. Dojechał do mety zapisując do swojego dorobku punktowego trzy punkty.

 

W drugim półfinale tj. w biegu 22 Tomasz Gollob zmierzył się ze swoimi dwoma rodakami: Krzysztofem Kasprzakiem i Jarosławem Hampelem oraz Duńczykiem-Bjarne Pedersenem. Gollob od samego startu do mety był na prowadzeniu. Za jego plecami do mety dojechali kolejno: Kasprzak, Hampel i Pedersen.

 

Przyszedł czas na ostatni wyścig tego dnia na bydgoskim owalu. Do biegu wyjechali : Tomasz Gollob, Krzystof Kasprzak, Nicki Pedersen oraz Andreas Jonsson. Gollob nie miał najlepszego startu. Postanowił zejść do płotu i tam nabrać prędkości. Udało mu się to. Napędził się niesamowicie i wypchnął Nickiego Pedersena na szeroką przedostając się tym samym na pierwszą pozycję. Pedersen po tej szarży Golloba spadł na trzecią pozycję. Na drugim miejscu dojechał Kasprzak. Nie liczył się w tym biegu Jonsson. Bieg finałowy można obejrzeć w poniższym linku przesuwając do 3:08:47.


 

Sezon 2007 Tomasz Gollob zakończył na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Grand Prix.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX POLSKI W BYDGOSZCZY W SEZONIE 2007:
1. Tomasz Gollob (Polska) 21 pkt.
2. Krzysztof Kasprzak (Polska) 17 pkt.
3. Nicki Pedersen (Dania) 19 pkt.
4. Andreas Jonsson (Szwecja) 11 pkt.
5. Jarosław Hampel (Polska) 11 pkt.
6. Rune Holta (Polska) 10 pkt.
7. Leigh Adams (Australia) 9 pkt.
8. Bjarne Pedersen (Dania) 8 pkt.
9. Jason Crump (Australia) 7 pkt.
10. Greg Hancock (W. Brytania) 5 pkt.
11. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 5 pkt.
12. Wiesław Jaguś (Polska) 5 pkt.
13. Chris Harris (W.Brytania) 5 pkt.
14. Matej Zagar (Słowenia) 4 pkt.
15. Scott Nicholls (W.Brytania) 4 pkt.
16. Hans Andersen (Dania) 3 pkt.