Siedmiu Duńczyków w Vojens

logo-SGPflaga-daniaW sobotę 13 września na torze w duńskim Vojens odbędzie się dziesiąta runda Speedway Grand Prix. Punktualnie o godzinie 19:00 pod taśmą maszyny startowej staną zawodnicy by po raz kolejny w tym sezonie stoczyć walnę o koronę Mistrza Świata. Liderem klasyfikacji generalnej jest Amerykanin Greg Hancock.

 

Podczas Grand Prix Polski Hancockowi udało się zgarnąć zaledwie 9 oczek. A w biegu czternastym zanotował upadek wraz z Nielsem Kristianem Iversenem. Absencja Grina trwała kilka tygodni, niestety Puk nie miał tyle szczęścia i zakończył sezon. Czternaście oczek straty do Amerykanina ma Tai Woffinden, który wycofał się z rywalizacji w Gorzowie. Dorobek punktowy w generalce Woffyego to zaledwie 98 punktów. Czwarte miejsce zajmuje Krzysztof Kasprzak. Wychowanek Fogo Unii Leszno na swoim koncie ma 92 oczka, a jego strata do Woffindena to tylko 6 punktów.

Niespodziankę w Grand Prix Nordyckim może sprawić Michael Jepsen Jensen, który po raz drugi zastąpi zawieszonego Darcy Warda. Z kolei kontuzjowanego Iversena zastąpi Mikkel Bech, który miał już okazję zaprezentowania się w Grand Prix. Z dziką kartą wystąpi Peter Kildemand, który już w Kopenhadze pokazał, że stać go na bardzo wiele. Zawodnikami rezerwowymi będą Nikolaj Busk Jakobsen i Lasse Bjerre.

Lista startowa:
1. Martin Smolinski (Niemcy)
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
3. Greg Hancock (USA)
4. Chris Holder (Australia)
5. Jarosław Hampel (Polska)
6. Kenneth Bjerre (Dania)
7. Nicki Pedersen (Dania)
8. Andreas Jonsson (Szwecja)
9. Krzysztof Kasprzak (Polska)
10. Chris Harris (Wielka Brytania)
11. Matej Zagar (Słowenia)
12. Mikkel Bech (Dania)
13. Fredrik Lindgren (Szwecja)
14. Troy Batchelor (Australia)
15. Peter Kildemand (Dania)
16. Michael Jepsen Jensen (Dania)

Rezerwowi:
17. Nikolaj Busk Jakobsen (Dania)
18. Lasse Bjerre (Dania)

Martyna Zielińska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!