W Vojens bez Hancocka

2015 hancock g2Lider Mistrzostw Świata Greg Hancock po raz pierwszy w historii FIM Speedway Grand Prix wycofał się z zawodów z powodu kontuzji.

 

44-latek, który jest aktualnie liderem klasyfikacji Grand Prix z dorobkiem 112 punktów, jest jedynym zawodnikiem, który wystąpił we wszystkich 177 rozegranych rundach SGP od 1995 roku. Uszkodzona lewa ręka podczas FIM Speedway Grand Prix Polski w dniu 30 sierpnia, uniemozliwiła mu śrubowanie tego niezwykłego rekordu.

Hancock miał operację uszkodzonego palca w Göteborgu w zeszłym tygodniu. Zawodnik odbywa również terapię antybiotykową w celu ochrony przed ryzykiem zakażenia wywoływanego przez oparzenia. Amerykanin przeszedł intensywną fizjoterapię ale po badaniu prowadzonym w Szwecji przed zawodami musiał podjąc decyzję o rezygnacji z występu na torze.

Jego miejsce w zawodach Nordic SGP zajmie pierwszy rezerwy, Nicolaj Busk Jakobsen.

źródło: informacja prasowa

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!