Absencja się przedłuży

2014-bjerre kKenneth Bjerre, podczas rudny Grand Prix Nordyckiego (13.09), doznał kontuzji barku. Uraz okazał się na tyle poważny, że Duńczyk nie dokończył rywalizacji w Vojens oraz  następnego dnia nie wystąpił w spotkaniu Fogo Unii Leszno przeciwko Grupie Azoty Unii Tarnów. Absencja zawodnika niestety się przedłuży.


Kenneth Bjerre, z dorobkiem 70. punktów,  zajmuje dwunastą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix.  Obecnie zajmowana pozycja nie gwarantuje mu startów w przyszłorocznym cyklu SGP. W sobotę (20 września) we włoskim Lonigo, odbędzie się GP Challenge, w którym Duńczyk miał wziąć udział. Owy występ miał być szansą dla zawodnika, by w następnym sezonie nadal być stałym uczestnikiem w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Natomiast następnego dnia (21 września) Kenneth Bjerre wraz z Fogo Unią Leszno miał walczyć w Mościcach o awans do finału w walce o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Niestety, lekarze po konsultacji zdecydowali, że stan zdrowia Duńczyka nie jest jeszcze na tyle dobry by mógł brać udział w sobotnich i niedzielnych zawodach. Kolejne informacje o stanie zdrowia Kennetha mają się ukazać na początku przyszłego tygodnia.


Duńczyk skomentował ową decyzję następująco: "To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musiałem podjąć. Poza spotkaniami Grand Prix, GP Challenge to dla mnie najważniejsze spotkanie w kalendarzu, jak również play-off w ligach. Jako, że jestem poza ósemką w GP i są trzy miejsca do zgarnięcia na SGP 2015, musiałem tam być (w Lonigo dop.red.), ale po wielu rozmowach z lekarzami wiem, że nie nadaję obecnie do jazdy. Przepraszam fanów, że nie ma mnie na ważnych meczach z powodu tego urazu.”

www.facebook.com/Kenneth.Bjerre.OfficialFanPage

Martyna Wolnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!