Matej Zagar w Gorican

sgpMatej Zagar otrzymał "dziką kartę" i weźmie 29 kwietnia udział w otwierającej sezon rundzie Speedway Grand Prix w chorwackim Gorican. Dla doświadczonego Słoweńca będzie to 128 występ w zawodach o Indywidualne Mistrzostwo Świata.

 

40-letni żużlowiec w przeszłości był stałym uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix. Takim mianem można było określać Słoweńca w latach 2006-2007 oraz 2013-2021. W tym ostatnim sezonie zawodnik urodzony w Lublanie zajął jednak odległą 13. pozycję, tracąc miejsce w cyklu.

Zagar wystąpił z "dziką kartą" w Chorwacji również w 2022 roku. Wówczas awansował do najlepszej ósemki zawodów. W półfinale przegrał z Bartoszem Zmarzlika]iem oraz Duńczykiem Mikkelem Michelsenem i ostatecznie zakończył zawody na szóstej pozycji z dorobkiem dziesięciu punktów.

Rezerwowymi w Gorican będą: Nick Skorja oraz 48-letni Norbert Magosi.

źródło: fimspeedway.com

 

Redakcja's Avatar

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupia pasjonatów sportu żużlowego i została założona dla kibiców a nie pieniędzy. Jeżeli bliska jest Ci taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY autograf