Nowa formuła kwalifikacji, dodatkowe punkty

sgpPrzed rundą Grand Prix w Warszawie odbyły się kwalifikacje do niej w nowej formule. Po raz pierwszy oprócz wyboru numeru startowego można było także zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix.

Stawka uczestników sobotnich zawodów była podzielona na cztery grupy po czterech zawodników, którzy podczas dwóch sesji treningowych mieli mierzone czasy przejazdu jednego okrążenia. Czterej zawodnicy z najlepszymi czasami w swoich grupach kwalifikowali się do biegu finałowego, w którym ze startu wspólnego rywalizowali o punkty 4,3,2 i 1 do klasyfikacji SGP.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie do biegu finałowego zakwalifikowali się i punkty zdobyli: Daniel Bewley (4), Leon Madsen (3), Tai Woffinden (2) i Robert Lambert (1).

 

Redakcja's Avatar

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupia pasjonatów sportu żużlowego i została założona dla kibiców a nie pieniędzy. Jeżeli bliska jest Ci taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY.info autograf