SGP4 do kolekcji

sgp4Nowy operator światowych rozgrywek żużlowych Warner Bros. Discovery Sports zunifikował je pod swoją banderą. I tak po SGP (seniorzy), SGP2 (juniorzy) i SGP3 (250 cm3) na torze w Malilli przy okazji rundy Speedway Grand Prix 15 lipca zaprezentowane zostaną nowe rozgrywki adresowane dla adeptów w wieku 11-13 lat pod szyldem SGP4.

Po roku testów i prac pod egidą sześciokrotnego mistrza świata Tony Rickardssona, który rozwinął koncepcje nowego motocykla zostały wybrane czterosuwowe motocykle o pojemności 190 cm3. Maszyny te zostaną zaprezentowane na treningowym torze na Skrotfrag Arena w Mallili, w dniu rozgrywania FIM Speedway Grand Prix Szwecji, 15 lipca.

Młodzi zawodnicy z całego świata dostaną możliwość wystartowania na jednej z najsłynniejszych żużlowych aren i przetestowania nowych motocykli. A założenie jest takie by krajowe federacje zaadaptowały maszyny SGP4 w swoich rozgrywkach od sezonu 2024. 

Obecnie młodzi żużlowcy na całym świecie ścigają się na różnych motocyklach. Tony Rickardsson wierzy, że zunifikowanie motocykli dla początkujących żużlowców znacząco ułatwi wejście w dyscyplinę i rozpoczęcie drogi do najważniejszej żużlowej imprezy - FIM Speedway Grand Prix. 

źródło: fimspeedway.com

 

Redakcja's Avatar

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupia pasjonatów sportu żużlowego i została założona dla kibiców a nie pieniędzy. Jeżeli bliska jest Ci taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY.info autograf