SPEEDWAY.info - sonda

Marek Cieślak nadal trenerem kadry. Czy to dobra decyzja?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

SPEEDWAY.informacje z Twittera

EkstraligaTV
EkstraligaTV 71 urodziny obchodzi pierwszy polski mistrz Świata z 1973 roku - Jerzy Szczakiel Wszystkiego najlepszego! Fot. @karczoh #PGEE | #PGEEkstraliga pic.twi...
godzina 11:55 / 28.01.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Piotr Świderski gościem w pierwszym odcinku nowego sezonu programu @KS_ROW_Rybnik #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 11:02 / 28.01.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Dziś w @nSport_plus "Czarny Charakter" Premiera o godz. 22:00 #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 11:00 / 27.01.2020

Powiedzieli...

Okiem naczelnego

Polskie ligi żużlowe 2019

PGE Ekstraliga
Półfinały 1.09 - 8.09
  Ziel. Góra - Wrocław 48:42, 34:56
Częstochowa - Leszno 38:52, 38:52
o 3 miejsce 15.09 - 22.09
Częstochowa - Ziel. Góra 57:33, 44:45
Finały 13.09 - 22.09
Wrocław - Leszno 43:47, 31:59

NICE 1 Liga Żużlowa
Półfinały 17/18.08 - 25.08
Tarnów - Rybnik 40:50, 36:54
Gniezno - Ostrów W. 49:40, 40:50
Finały 8.09 - 15.09
Ostrów W. - Rybnik 46:44, 41:49

2 Liga Żużlowa
Półfinały 18.08 - 25.08
Krosno - Bydgoszcz 37:53, 35:55
Opole - Poznań 49:41, 39:51
Finały 8.09 - 15.09
Poznań - Bydgoszcz 59:31, 29:61

SPEEDWAY autograf

Notowanie 9: Zmarzlik po raz drugi najlepszym ligowcem

DSC 7774

Zakończyły się rozgrywki ligowe, tym samym możemy ogłosić, kto został najlepszym ligowcem roku. Po raz drugi najlepszym ligowcem został Polak Bartosz Zmarzlik, który jednocześnie podniósł swoją średnią biegową o 0,058 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Rosjanin Artiom Łaguta powtarzając sukces sprzed roku a na trzecim Duńczyk Leon Madsen, zastępując na najniższym stopniu podium Brytyjczyka Taia Woffindena.

 

statystykiNajwiększy wzrost średniej w TOP - 50 odnotowali młodzi Brytyjczycy, Robert Lambert zdobywał średnio o 0,701 punktu więcej a Daniel Bewley 0,494. Trzecim zawodnikiem został Wiktor Lampart z wzrostem średniej o 0,443. Najwięcej z czołówce stracili Przemysław Pawlicki – 0,234, Kacper Woryna – 0,217 i Matej Zagar – 0,202. Ostatnia trójka straciła również najwięcej pozycji w czołówce:  Przemysław Pawlicki – 24, Woryna – 22, Zagar – 17.  Za to największy awans odnotowali Bewley, bo o 131 pozycji, Szwed Jonas Davidsson o 56 pozycji i Lambert o 50 pozycji.

 

TOP 50 (kolejno – miejsce, pozycja z ostatniego notowania, imię nazwisko, kraj, średnia biegowa, miejsce w poprzednim sezonie, różnica średnie do sezonu 2017):

1.(1) – Bartosz Zmarzlik (Polska) – 2,492 (1, + 0,058)

2.(2) – Artiom Łaguta (Rosja) – 2,404 (2, + 0,152)

3.(3) – Leon Madsen (Dania) – 2,394 (9, + 0,320)

4.(4) – Nicki Pedersen (Dania) – 2,355 (nk, + 0,346)

5.(5) – Jason Doyle (Australia) – 2,279 (4, + 0,077)

6.(6) – Fredrik Lindgren (Szwecja) – 2,261 (6, + 0,135)

7.(7) – Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 2,238 ( 3, + 0,028)

8.(9) – Emil Sajfutdinow (Rosja) – 2,203 (17, + 0,271)

9.(8) – Maciej Janowski (Polska) – 2,198 (13, + 0,210)

10.(10) – Krzysztof Kasprzak (Polska) – 2,094 (39, + 0,340)

11.(11) – Robert Lambert (Wielka Brytania) – 2,093 (61, + 0,494)

12.(13) – Paryk Dudek (Polska) – 2,015 (5, - 0,122)

13.(12) – Janusz Kołodziej (Polska) – 2,013 (11, + 0,001)

14.(14) – Michael Jepsen Jensen (Dania) – 1,978 (41, + 0,226)

15.(18) – Niels Kristian Iversen (Dania) – 1,960 (10, - 0,097)

16.(15) – Greg Hancock (Stany Zjednoczone) – 1,957 (7, - 0,163)

17.(17) – Martin Vaculik (Słowacja) – 1,941 (15, - 0,010)

18.(16) – Maksym Drabik (Polska) – 1,938 (24, + 0,075)

19.(19) – Piotr Pawlicki (Polska) – 1,916 (8, - 0,179)

20.(20) – Jarosław Hampel (Polska) – 1,886 (12, - 0,120)

21.(21) – Andreas Jonsson (Szwecja) – 1,864 (59, + 0,260)

22.(22) – Anders Thomsen (Dania) – 1,847 (32, + 0,067)

23.(24) – Mikkel Michelsen (Dania) – 1,847 (25, + 0,005)

24.(26) – Troy Batchelor (Australia) – 1,839 (34, + 0,064)

25.(23) – Peter Ljung (Szwecja) – 1,826 (51, + 0,122)

26.(25) – Norbert Kościuch (Polska) – 1,810 (44, + 0,066)

27.(28) – Mads Korneliussen (Dania) – 1,802 (67, + 0,241)

28.(27) – Max Fricke (Australia) – 1,796 (46, + 0,066)

29.(31) – Kenneth Bjerre (Dania) – 1,791 (16, - 0,143)

30.(35) – Craig Cook (Wielka Brytania) – 1,788 (33, + 0,010)

31.(30) – Matej Zagar (Słowenia) – 1,785 (14, - 0,202)

32.(33) – Jack Holder (Australia) – 1,783 (75, + 0,270)

33.(29) – Chris Holder (Australia) – 1,773 (36, + 0,010)

34.(32) – Antoni Lindback (Szwecja) – 1,752 (22, - 0,136)

35.(34) – Rune Holta (Polska) – 1,751 (20, - 0,143)

36.(36) – Mikkel Bech (Dania) – 1,725 (45, - 0,005)

37.(43) – Rohan Tungate (Australia) – 1,725 (64, + 0,144)

38.(37) – Hans N. Andersen (Dania) – 1,711 (23, - 0,156)

39.(38) – Jurica Pawlic (Chorwacja) – 1,706 (ns, -)

40.(41) – Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 1,702 (171, + 0,701)

41.(40) – Kim Nilsson (Szwecja) – 1,696 (37, - 0,066)

42.(39) – Przemysław Pawlicki (Polska) – 1, 683 (18, - 0,234)

43.(44) – Kacper Woryna (Polska) – 1,674 (21, - 0,217)

44.(42) – Rafał Okoniewski (Polska) – 1,674 (nk, + 0,203)

45.(46) – Peter Kildemand (Dania) – 1,655 (40, - 0,098)

46.(45) – Krzysztof Buczkowski (Polska) – 1,646 (43, - 0,100)

47.(52) – Rory Schlein (Australia) – 1,646 (66, + 0,083)

48.(47) – Jonas Davisson (Szwecja) – 1,642 (104, + 0,261)

49.(48) – Wiktor Lampart (Polska) – 1,639 (nk, + 0,443)

50.(50) – Vaclav Milik (Czechy) – 1,636 (38, - 0,124)

 

W programach pojawiło się  861 zawodników i aby być sklasyfikowanym trzeba było odjechać 12 spotkań.

Ranking:

Klasyfikacja lig odbywa się na podstawie „siły” zawodników jacy w nich startują. Im słabsza liga tym słabszy „przelicznik”. Tak więc najwyższy ranking to 1 – punkty zdobyte przez zawodnika są punktami do rankingu. Jeśli kraj ma kilka poziomów rozgrywek, każda kolejna ma ranking niższy a punkty są obniżane o 1/3 w stosunku do poprzedniej klasy rozgrywek. Na przykładzie Szwecji wygląda to następująco ekstraliga 1 , 1 liga  - 0,7, 2 liga  - 0,4.

 

źródło:informacja własna

Wojciech Wilde

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Greg Hancock   USA -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Speed Car Motor Lublin - - -
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. PGG ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019