Dzisiaj jest 17 październik 2019 roku. Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Niepokonani: Kołodziej i Madsen

IMG 7619

Do elitarnego grona niepokonanych zawodników w meczu ligowym dołączyli Janusz Kołodziej i Leon Madsen. Zawodnik Fogo Unii Leszno zdobył komplet 15 punktów w pierwszym meczu finałowych PGE Ekstraligi a Leon Madsen z forBET Włókniarza Częstochowa w pierwszym meczu o brązowe medale. Obaj zawodnicy walnie przyczynili się do sukcesów swoich ekip przybliżając je do wygrania dwumeczów.   

Lista zawodników niepokonanych w meczu polskich lig żużlowych w sezonie 2019:

2019 kulakow3 x Wiktor Kułakow (Unia Tarnów). Rosyjski żużlowiec urodzony 21 lutego 1995 roku komplet 18 punktów zdobył 28.07.2019 roku w meczu 13 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (49:41), komplet 15 punktów zdobył 23.06.2019 roku w meczu 11 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Unia Tarnów - PGG ROW Rybnik (51:39) oraz 7.04.2019 roku w meczu 2 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów (40:50).

2019 woryna2

2 x Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik). Polski żużlowiec urodzony 31 sierpnia 1996 roku w Rybniku komplet 15 punktów zdobył 17.08.2019 roku w pierwszym meczu półfinałowym NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Unia Tarnów - PGG ROW Rybnik (40:50) oraz 12 punktów w czterech startach 14.06.2019 roku w meczu 10 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami PGG ROW Rybnik - Lokomotiv Daugavpils (54:36).

2019 lebiediew2 x Andriej Lebiediew (Lokomotiv Daugavpils). Łotewski żużlowiec urodzony 4 listopada 1994 roku komplet 15 punktów zdobył 23.06.2019 roku w meczu 11 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Lokomotiv Daugavpils - Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. (55:35) oraz 14.04.2019 roku w meczu 3 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (51:38).

2017 ljung p1

2 x Peter Ljung (Unia Tarnów). Szwedzki żużlowiec urodzony 30 października 1982 roku w Waxjo komplet 15 punktów zdobył 15.06.2019 roku w meczu 10 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Orzeł Łódź - Unia Tarnów (44:46) oraz 9.06.2019 roku w meczu 9 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Unia Tarnów - Car Gwarant Start Gniezno (46:44)

2017 ljung p1

Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno). Polski żużlowiec urodzony 27 maja 1984 roku w Tarnowie komplet 15 punktów zdobył 13.09.2019 roku w pierwszym meczu finałowym PGE Ekstraligi pomiędzy drużynami Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno (43:47)

2017 ljung p1

Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa). Duński żużlowiec urodzony 5 września 1988 roku w Vejle komplet 15 punktów zdobył 15.09.2019 roku w pierwszym meczu o trzecie miejsce w PGE Ekstralidze pomiędzy drużynami forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra (57:33)

2019 grajczonek jJosh Grajczonek (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz). Australijski żużlowiec urodzony 2 lutego 1990 roku w Townswille komplet 12 punktów w czterech startach zdobył 4.08.2019 roku w meczu 12 kolejki 2 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Stainer Unia Kolejarz Rawicz  (54:36). 

2017 bellego d2David Bellego (Power Duck Iveston PSŻ Poznań). Francuski żużlowiec urodzony 15 maja 1994 roku w Marmande komplet 15 punktów zdobył 23.06.2019 roku w meczu 11 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Euro Finannce Polonia Piła (58:32)

2017 Woelbert K1

Kevin Woelbert (OK Bedmet Kolejarz Opole). Niemiecki żużlowiec urodzony 14 czerwca 1989 roku w Crivitzu komplet 15 punktów zdobył 23.06.2019 roku w meczu 11 kolejki 2 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami OK Bedmet Kolejarz Opole - Wilki Krosno (53:37)

2015 zmarzlik b2

Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów Wielkopolski). Polski żużlowiec urodzony 12 kwietnia 1995 roku w Szczecinie komplet 15 punktów zdobył 26.05.2019 roku w meczu 6 kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy drużynami truly.work Stal Gorzów Wielkopolski - MRGARDEN GKM Grudziądz (51:39).

2019 brzozowski k

Kamil Brzozowski (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz). Polski żużlowiec urodzony 25 lutego 1987 w Gorzowie Wielkopolskim komplet 12 punktów w czterech startach zdobył 26.05.2019 roku w meczu 7 kolejki 2 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Speedway Wanda Kraków (63:27).

2017 woffindenTai Woffinden (Betard Sparta Wrocław). Angielski żużlowiec urodzony 10 sierpnia 1990 roku w Scunthorpe komplet 15 punktów zdobył 14.04.2019 roku w meczu 2 kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy drużynami Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra (49:41).

2019 lahti tTimo Lahti (Lokomotiv Daugavpils). Fiński żużlowiec urodzony 16 lipca 1992 roku w Kouvoli komplet 15 punktów zdobył 31.03. 2019 roku w meczu 1 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Unia Tarnów - Lokomotiv Daugavpils (46:44).

 

 

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do nas!

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 10/10

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 132
2. Leon Madsen   Dania 130
3. Emil Sajfutdinow   Rosja 126
4. Fredrik Lindgren   Szwecja 105
5. Martin Vaculik   Słowacja
95
6. Maciej Janowski   Polska 87
7. Jason Doyle   Australia 84
8. Patryk Dudek   Polska 79
9. Matej Zagar   Słowenia 78
10. Niels-Kristian Iversen   Dania 77
11. Artiom Łaguta   Rosja 76
12. Antonio Lindback   Szwecja 63
13. Tai Woffinden   W. Brytania 60
14. Janusz Kołodziej   Polska
57
15. Robert Lambert   W. Brytania 39
16. Max Fricke   Australia 36

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 14 32 +188
 2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
 4. forBET Włókniarz Częstochowa 14 19 -24
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
 6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. 14 11 -70
 8. Get Well Toruń 14 5 -153

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. PGG ROW Rybnik 12 22 +108
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 12 18 -8
 3. Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
 4. Unia Tarnów 12 17 +16
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
 6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
 7. Orzeł Łódź 12 7 -49

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 12 26 +133
 2. Power Duck Iveston PSŻ Poznań 12 23 +196
 3. OK Bedmet Kolejarz Opole 12 21 +142
 4. Wilki Krosno 12 14 -86
 5. Euro Finannce Polonia Piła 12 13 -34
 6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 12 8 -35
 7. Speedway Wanda Kraków 12 0 -392

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Poole Pirates

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Region Varde

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019