Leon Madsen najlepszym ekstraligowcem

DSC 0672

W poprzednim notowaniu najlepszych zawodników Ekstraligi TOP 20 zastanawialiśmy się czy ktoś jest w stanie wyprzedzić lidera Bartosza Zmarzlika, który już tylko z trybun mógł przyglądać się temu pościgowi. Ostatecznie po świetnych występach w meczach o brązowe medale najwyższą średnią biegową w Ekstralidze 2019 uzyskał zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa Duńczyk Leon Madsen. 

 

 top20

POZ
ZAWODNIK
KLUB
ŚREDNIA
PKT
BON
BIEGI
ZWYCIĘSTWA%ZWYCIĘSTW
1 Leon Madsen Częstochowa 2,443 224 13 97 50 52%
2 Bartosz Zmarzlik Gorzów 2,410 183 5 78 42 54%
3 Emil Sajfutdinow Leszno 2,360 194 9 86 47 55%
4 Martin Vaculik Zielona Góra 2,319 201 17 94 38 40%
5 Artem Łaguta Grudziądz 2,286 140 4 63 32 51%
6 Jason Doyle Toruń 2,280 165 6 75 33 44%
7 Janusz Kołodziej Leszno 2,241 167 19 83 36 43%
8 Tai Woffinden Wrocław 2,208 151 8 72 35 49%
9 Maksym Drabik Wrocław 2,136 175 13 88 33 38%
10 Piotr Pawlicki Leszno 2,133 184 8 90 42 47%
11 Grigorij Łaguta Lublin 2,122 98 6 49 17 35%
12 Nicki Pedersen Zielona Góra 2,032 121 5 62 19 31%
13 Mikkel Michelsen Lublin 2,013 139 12 75 27 36%
14 Kenneth Bjerre Grudziądz 1,987 136 13 75 28 37%
15 Maciej Janowski Wrocław 1,962 142 13 79 28 35%
16 Szymon Woźniak Gorzów 1,952 111 10 62 21 34%
17 Patryk Dudek Zielona Góra 1,912 160 14 91 33 36%
18 Fredrik Lindgren Częstochowa 1,899 160 9 89 31 35%
19 Bartosz Smektała Leszno 1,861 121 13 72 24 33%
20 Przemysław Pawlicki Grudziądz 1,803 109 10 66 18 27%

źródło:gurustats.pl

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

SPEEDWAY.info - sonda

Kiedy rozpocznie się sezon?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Okiem naczelnego

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

SPEEDWAY.informacje z Twittera

EkstraligaTV
EkstraligaTV "Jestem muzykiem" - mówi o sobie znany bydgoski fotoreporter Jarosław Pabijan Na zdjęciach "wczoraj" i "dziś" #PGEE | #PGEEkstraliga pic.twi...
godzina 12:00 / 09.04.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV . @nSport_plus od rana serwuje żużlowe wspominki. Z kolei o 16:00 spotkanie z sezonu 2017 - #WROGOR . #PGEE | #PGEEkstraliga pic.twi...
godzina 09:00 / 09.04.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Bydgoski stadion wita uczestników trzeciego ćwierćfinału #Champion%C5%BBu%C5%BCla Głosujecie, wpisując w komentarzu: tylko osiem numerów startowych i #PGEEkstraliga (wzór: 1,2,3,4,5,6,7,8 #PGEEkstraliga ) - inaczej głos jest nieważny Głosujecie do 20:00 Wyniki po 21:00 pic.twi...
godzina 07:00 / 09.04.2020

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Speed Car Motor Lublin - - -
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. PGG ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019