Dzisiaj jest 4 marzec 2021 roku. Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Musielak najlepszy w Rawiczu

(0 Głosy)

2014 musielak tlogo-pzmTobiasz Musielak okazał się najlepszy w sobotnim (12.07) półfinale Srebrnego Kasku, który rozegrał się na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu. Drugie miejsce zajął Kacper Woryna. Bieg dodatkowy o 7 miejsce zwyciężył zawodnik Polonii Bydgoszcz, Szymon Woźniak.

 

Przypomnijmy, że finał Srebrnego Kasku rozegrany zostanie 27 lipca w Krośnie.

Klasyfikacja końcowa:
1. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) - (3,3,3,2,3) 14
2. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) - (3,3,3,3,2) 14
3. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - (2,2,3,3,1) 11
4. Łukasz Sówka (PGE Marma Rzeszów) - 10 (2,3,1,1,3) 10
5. Artur Czaja (SCKM Włókniarz Częstochowa) - (2,2,1,1,3) 9
6. Mateusz Borowicz (Grupa Azoty Unia Tarnów) - (2,0,2,3,2) 9
7. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) - (w,1,2,3,2) 8+3
----------------------------------------------------
8. Patryk Malitowski (Betard Sparta Wrocław) - (3,3,0,1,1) 8+2
9. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów) - (1,1,1,2,3) 8+1
10. Kamil Adamczewski (SPAR Falubaz Zielona Góra) - (3,t,2,2,t) 7
11. Maksym Drabik (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa) - (1,2,3,0,1) 7
12. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) - (0,1,2,1,2) 6
13. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) - (0,2,0,2,0) 4
14. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz) - (1,1,0,0,d) 2
15. Mikołaj Drożdżowski (Orzeł Łódź) - (0,0,0,0,1) 1
16. Łukasz Kaczmarek (Stal Gorzów) - (t,0,1,0,0) 1
17. Marcin Riedel (Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz) - (1,0,0) 1

Biegpo biegu:
1. Malitowski, Pieszczek, Niedźwiedź, Drożdżowski
2. Adamczewski, Czaja, Riedel, Kaczmarek (t), Woźniak (w)
3. Musielak, Borowicz, Koza, Smektała
4. Woryna, Sówka, Drabik, Nowak
5. Musielak, Nowak, Niedźwiedź, Kaczmarek
6. Sówka, Czaja, Koza, Drożdżowski
7. Malitowski, Drabik, Smektała, Riedel, Adamczewski (t)
8. Woryna, Pieszczek, Woźniak, Borowicz
9. Woryna, Smektała, Czaja, Niedźwiedź
10. Drabik, Borowicz, Kaczmarek, Drożdżowski
11. Musielak, Woźniak, Sówka, Malitowski
12. Pieszczek, Adamczewski, Koza, Nowak
13. Borowicz, Adamczewski, Sówka, Niedźwiedź
14. Woźniak, Nowak, Smektała, Drożdżowski
15. Woryna, Koza, Malitowski, Kaczmarek
16. Pieszczek, Musielak, Czaja, Drabik
17. Koza, Woźniak, Drabik, Niedźwiedź (d)
18. Musielak, Woryna, Drożdżowski, Nowak, Adamczewski (t)
19. Czaja, Borowicz, Malitowski, Nowak
20. Sówka, Smektała, Pieszczek, Kaczmarek

Bieg dodatkowy o VII. miejsce:
21. Woźniak, Malitowski, Koza

Źródło: info własne

Martyna Zielińska

Okiem naczelnego

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
3-4.04.2021
Grudziądz - Wrocław
Lublin - Częstochowa
Toruń - Zielona Góra
Leszno - Gorzów

eWinner 1 Liga Żużlowa
3-5.04.2021
Tarnów - Gdańsk
Bydgoszcz - Ostrów
Gniezno - Łódź
Rybnik - Krosno

2 Liga Żużlowa
3-4.04.2021
Wittstock - Poznań
Opole - Rawicz
Rzeszów - Daugavpils

Powiedzieli...

Naszym zdaniem...

SPEEDWAY autograf

Pasjonaci

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Leszno Fogo Unia Leszno - - -
 2. Gorzow Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. - - -
 3. Wroclaw Betard Sparta Wrocław - - -
 4. Zielona Gora RM Solar Falubaz Zielona Góra - - -
 5. Czestochowa Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 6. Lublin Motor Lublin - - -
 7. Grudziadz ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - - -
 8. Torun eWinner Apator Toruń - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. RybnikPGG ROW Rybnik - - -
 2. Gniezno Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 3. Lodz Orzeł Łódź - - -
 4. Gdansk Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 5. Tarnow  Unia Tarnów - - -
 6. Ostrow Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 7. Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -
 8.  Krosno Wilki Krosno - - -

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Daugavpils  Lokomotiv Daugavpils - - -
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 4. Rzeszow RTŻ Rzeszów - - -
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - - -
 6. Wittstock MSC Wittstock - - -
7. Trans MF Landshut Devils - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020

 

 

 

logo pzm