GKSŻ zakończyła drugi etap konsultacji z klubami I i II ligi

Drukuj
Polska

Flagi sygnalizacyjneZakończył się drugi etap konsultacji GKSŻ z klubami pierwszej i drugiej ligi. Po rozmowach z działaczami doszło do kilku ważnych ustaleń, także co do startu ligi.

logo pzmNajważniejszą kwestia dotyczyła startu ligi. Działacze byli zgodni, że nie chcą jechać bez publiczności przy pustych trybunach. To dla kibiców zawodnicy ścigają się na torze, a kluby żyją z kibiców i dzięki nim.

– W tych kwestiach nie ma żadnych zmian. Prezesi pierwszej i drugiej ligi nie wyobrażają sobie jazdy bez udziału publiczności. Poza tym z ich punktu widzenia konieczny jest system, który zakłada spadki i awanse. Wszyscy podkreślili, że nie wyobrażają sobie innego rozwiązania. Teraz pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji w kraju. Do konsultacji z działaczami jednak na pewno niebawem wrócimy – mówi Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

Wiadomo już też, kiedy najpóźniej muszą ruszyć rozgrywki w I i II lidze, żeby udało się odjechać sezon 2020.

– Mamy pełne porozumienie co do daty granicznej startu pierwszej i drugiej ligi – mówi Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. – Nasze zdanie jest identyczne z wnioskiem prezesów. Pierwsza liga musi wystartować najpóźniej na samym początku sierpnia, a druga liga z początkiem września. Z przeprowadzonej analizy terminów wynika, że wtedy możemy jeszcze odjechać sezon 2020, jednak najprawdopodobniej już bez fazy play-off – dodaje.

– Chciałbym również podkreślić, że naszą intencją jest odjechanie sezonu 2020. Na ten moment nie bierzemy pod uwagę innego scenariusza. Będziemy robić wszystko, żeby rozgrywki pierwszej i drugiej ruszyły jak najszybciej – podsumowuje Piotr Szymański.

W trakcie spotkania rozważane były wszystkie możliwe scenariusze, jednak na ten moment jest tylko jedno wyjście - trzeba czekać. 

źródło: polskizuzel.pl