czestochowa nowezielona gora 2016W najbliższą niedziele wracają rozgrywki PGE Ekstraligi. Wprawdzie w ostatnich tygodniach nie brakowało rywalizacji na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, lecz było to nadrabianie strat. Zapach metanolu poczują kibice w Częstochowie, gdzie miejscowy Włókniarz Vitroszlif CrossFit podejmować będzie Falubaz Zielona Góra. Dziś poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie.

zielona gora 2016gkmW poniedziałkowy wieczór (24.07), na stadionie przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze, rozegrano zaległe spotkanie pomiędzy miejscowym Falubazem a MRGARDEN GKM Grudziądz. Zawody zakończyły się po ósmej gonitwie z powodu intensywnych opadów deszczu, wynikiem 31:17. 3 ligowe punkty zostały w Zielonej Górze. Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród zwycięzców byłli Piotr Protasiewicz (8 pkt.) i Jarosław Hampel (6 pkt.). Honoru gości najlepiej bronili Krzysztof Buczkowski (6 pkt.) oraz Artiom Łaguta (5 pkt.).

rybnik2016Zarząd klubu KS ROW Rybnik na początku tygodnia poinformował, że w przyszłą środę (26.07) odbędzie się spotkanie z kibicami dotyczące przyszłości klubu. Dla wszystkich osób, którzy wybierają się na spotkanie mamy ważną informację o zmianie terminu na wtorek (25.07).

zielona gora 2016gkmPoniedziałkowego wieczoru (24.07) na stadionie przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze, odbędzie się zaległe spotkanie pierwszej rundy PGE Ekstraligi pomiędzy miejscowym Falubazem a MRGARDEN GKM Grudziądz. Spotkanie zaplanowano na godzinę 20.00. Poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie.

torun logo2014 fratczak jKlub Sportowy Toruń S A informuje, że z końcem lipca 2017 roku pracę w Klubie kończy Jacek Gajewski, rezygnując również z funkcji Wiceprezesa Zarządu. Tym samym funkcję managera zespołu przejmuje Jacek Frątczak.

rybnik2016W środę (26 lipca) o godz. 16.30 zarząd ROW Rybnik SA. zaprasza na spotkanie wszystkich kibiców zainteresowanych aktualną sytuacją, a także przyszłością rybnickiego klubu. Odbędzie się ono na trybunie krytej stadionu przy ul. Gliwickiej 72. 

rybnik20162017 laguta g1Potwierdziły się doniesienia dotyczące Grigorija Łaguty i jego wpadki dopingowej. Po odwołaniu się przez żużlowca zbadana została próbka B, która potwierdziła pierwotny wynik badania. Oznacza to, że zawodnika ROW'u Rybnik czeka postępowanie dyscyplinarne w Polskiej Agencji Antydopingowej. Zarząd KS ROW Rybnik SA wydał w tej sprawie stosowne oświadczenie.

logo IMMEDzisiaj poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w tegorocznej, czwartej już w historii edycji PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Zestawienie nominowanych żużlowców otwiera Bartosz Zmarzlik z Cash Broker Stali Gorzów ze średnią wynoszącą 2,453 punktu/bieg.

gkmgorzow logoW minioną niedzielę MrGarden GKM Grudziądz dość pewnie pokonał Cash Broker Stal Gorzów 49:41 w zaległym meczu PGE Ekstraligi. Zwycięstwo gospodarzy może okazać się bezcenne w kontekście walki o zachowanie ligowego bytu, natomiast gościom na osłodę pozostało wywalczenie punktu bonusowego. Jednak po weryfikacji wyników meczów ROW-u Rybnik w aspekcie wpadki dopingowej Grigorija Łaguty, gorzowianie mogą powrócić na fotel lidera PGE Ekstraligi.

rybnik2016wroclaw logoRemisem zakończył się mecz pomiędzy ROW-em Rybnik, a Spartą Wrocław. Rybniczanie mogą czuć niedosyt, gdyż po sześciu wyścigach prowadzili różnicą dwunastu punktów. Druga połowa zawodów przebiegła zdecydowanie pod dyktando gości. Najlepszym zawodnikiem meczu był niewątpliwie Andrzej Lebiediew, który zgromadził w sześciu startach pokaźną zdobycz punktową (13+2).