Dzisiaj jest 19 listopad 2019 roku. Imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Terminarz PGE Ekstraligi w sezonie 2019

Tylne opony

64 mecze sezonu 2019 w PGE Ekstralidze – najlepszej żużlowej lidze świata,będą transmitowane przez nSport+ i Eleven Sports. Żużlowe zmagania zaczynamy już w piątek ( 5 kwietnia). Finał zaplanowany jest na 22 wrześnie. Tytuł mistrzowski sprzed roku będzie bronić FOGO Unia Leszno.

I kolejka PGE Ekstraligi:

5. kwietnia (piątek) Włókniarz Częstochowa - Cash Broker Stal Gorzów Eleven Sport
5. kwietnia (piątek) Falubaz Zielona Góra - KS Toruń Eleven Sport
7. kwietnia (niedziela) SPEED CAR Motor Lublin - GKM Grudziądz nsport+
7. kwietnia (niedziela) FOGO Unia Leszno - BETARD Sparta Wrocław nsport+

II kolejka PGE Ekstraligi:

12.kwietnia (piątek) GKM Grudziądz - Włókniarz Częstochowa Eleven Sport
12.kwietnia (piątek) Stal Gorzów - SPEED CAR Motor Lublin Eleven Sport
14.kwietnia (niedziela) BETARD Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra nsport+
14.kwietnia (niedziela) KS Toruń - FOGO Unia Leszno nsport+

III kolejka PGE Ekstraligi:

26.kwietnia (piątek) Włókniarz Częstochowa - SPEED CAR Motor Lublin Eleven Sport
26.kwietnia (piątek) Falubaz Zielona Góra - GKM Grudziądz Eleven Sport
28.kwietnia (niedziela) FOGO Unia Leszno - Stal Gorzów nsport+
28.kwietnia (niedziela) BETARD SPARTA Wrocław - KS Toruń nsport+

IV kolejka PGE Ekstraligi:

03.maja (piątek) SPEED CAR MOTOR Lublin - FOGO Unia Leszno Eleven Sport
03.maja (piątek) GKM Grudziądz - BETARD SPARTA Wrocław Eleven Sport
05.maja (niedziela) KS Toruń- Włókniarz Częstochowa nsport+
05.maja (niedziela) Stal Gorzów- Falubaz Zielona Góra nsport+

V kolejka PGE Ekstraligi:

10.maja (piątek) BETARD SPARTA Wrocław - Stal Gorzów Eleven Sport
10.maja (piątej) Falubaz Zielona Góra - SPEED CAR MOTOR Lublin Eleven Sport
12.maja (niedziela) GKM Grudziądz- KS Toruń nsport+
12.maja (niedziela) Włókniarz Częstochowa - FOGO Unia Leszno nsport+

VI kolejka PGE Ekstraliga:

24.maja (piątek) SPEED CAR MOTOR Lublin - KS Toruń Eleven Sport
24.maja (piątek) Stal Gorzów - GKM Grudziądz Eleven Sport
26.maja (niedziela) FOGO Unia Leszno - Zielona Góra nsport+
26.maja (niedziela) Włókniarz Częstochowa - BETARD SPARTA Wrocław nsport+

VII kolejka PGE Ekstraligi:

31.maja (piątek) BETARD SPARTA Wrocław - SPEED CAR MOTOR Lublin Eleven Sport
31.maja (piątek) KS Toruń - Stal Gorzów Eleven Sport
02.czerwca (niedziela) Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa nsport+
02.czerwca (niedziela) GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno nsport+

VIII kolejka PGE Ekstraligi:

07.czerwca (piątek) SPEED CAR MOTOR Lublin - Betard Sparta Wrocław Eleven Sport
07.czerwca (piątek) FOGO Unia Leszno - GKM Grudziądz Eleven Sport
09.czerwca (niedziela) Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona Góra nsport+
09.czerwca (niedziela) Stal Gorzów - KS Toruń nsport+

IX kolejka PGE Ekstraligi:

21.czerwca (piątek) BETARD SPARTA Wrocław - Włókniarz Częstochowa Eleven Sport
21.czerwca (piątek) KS Toruń - SPEED CAR MOTOR Lublin Eleven Sport
23.czerwca (niedziela) FOGO Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa nsport+
23.czerwca (niedziela) Stal Gorzów - BETARD SPARTA Wrocław nsport+

X kolejka PGE Ekstraligi:

28.czerwca (piątek) KS Toruń - GKM Grudziądz Eleven Sport
28.czerwca (piątek) SPEED CAR MOTOR Lublin - Falubaz Zielona Góra Eleven Sport
30.czerwca (niedziela) FOGO Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa nsport+
30.czerwiec (niedziela) Stal Gorzów - BETARD SPARTA Wrocław nsport+

XI kolejka PGE Ekstraligi:

26.lipca (piątek) BETARD SPARTA Wrocław - GKM Grudziądz Eleven Sport
26.lipca (piątek) Fogo Unia Leszno - SPEED CAR MOTOR Lublin Eleven Sport
28.lipca (niedziela) Włókniarz Częstochowa - KS Toruń nsport+
28.lipca (niedziela) Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów nsport+

XII kolejka PGE Ekstraligi:

02.sierpnia (piątek) SPEED CAR MOTOR Lublin - Włókniarz Częstochowa Eleven Sport
02.sierpnia (piątek) GKM Grudziądz - Falubaz Zielona Góra Eleven Sport
04.sierpnia (niedziela) KS Toruń - Betard Sparta Wrocław nsport+
04.sierpnia (niedziela) Stal Gorzów - FOGO Unia Leszno nsport+

XIII kolejka PGE Ekstraligi:

09.sierpnia (piątek) FOGO Unia Leszno - KS Toruń Eleven Sport
09.sierpnia (piątek) Włókniarz Częstochowa - GKM Grudziądz Eleven Sport
11.sierpnia (niedziela) SPEED CAR MOTOR Lublin - Stal Gorzów nsport+
11.sierpnia (niedziela) Falubaz Zielona Góra - BETARD SPARTA Wrocław

XIV kolejka PGE Ekstraligi:

23.sierpnia (piątek) GKM Grudziądz - SPEED CAR MOTOR Lublin Eleven Sport
23.sierpnia (piątek) Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa  Eleven Sport
25.sierpnia (niedziela) BETARD SPARTA Wrocław - FOGO Unia Leszno nsport+
25.sierpnia (niedziela) KS Toruń - Falubaz Zielona Góra nsport+

Część finałowa;

01.września (niedziela) - mecze fazy play-off

8.września (niedziela) - mecze rewanżowe fazy play-off

15.września (niedziela) - mecz fazy finałowej

22.września (niedziela) - mecze rewanżowe fazy finałowej

Źródło;speedwayekstraliga.pl

 

Martyna Olejnik

Mieszkam w Śmiglu niedaleko Leszna. Obecnie uczęszczam do szkoły średniej o profilu Technik żywienia i usług gastronomicznych. Żużlem interesuje się już od 13 lat. Wszystko zaczęło się od wyjazdu na pierwszy mecz, na który zabrał mnie mój tata. Moją ulubioną drużyną, której w sezonie kibicuje jest FOGO Unia Leszno. W wolnym czasie lubię pobiegać, słuchać muzyki, a także fotografować. Pozdrawiam!

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 10/10

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 132
2. Leon Madsen   Dania 130
3. Emil Sajfutdinow   Rosja 126
4. Fredrik Lindgren   Szwecja 105
5. Martin Vaculik   Słowacja
95
6. Maciej Janowski   Polska 87
7. Jason Doyle   Australia 84
8. Patryk Dudek   Polska 79
9. Matej Zagar   Słowenia 78
10. Niels-Kristian Iversen   Dania 77
11. Artiom Łaguta   Rosja 76
12. Antonio Lindback   Szwecja 63
13. Tai Woffinden   W. Brytania 60
14. Janusz Kołodziej   Polska
57
15. Robert Lambert   W. Brytania 39
16. Max Fricke   Australia 36

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 14 32 +188
 2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
 4. forBET Włókniarz Częstochowa 14 19 -24
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
 6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. 14 11 -70
 8. Get Well Toruń 14 5 -153

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. PGG ROW Rybnik 12 22 +108
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 12 18 -8
 3. Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
 4. Unia Tarnów 12 17 +16
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
 6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
 7. Orzeł Łódź 12 7 -49

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 12 26 +133
 2. Power Duck Iveston PSŻ Poznań 12 23 +196
 3. OK Bedmet Kolejarz Opole 12 21 +142
 4. Wilki Krosno 12 14 -86
 5. Euro Finannce Polonia Piła 12 13 -34
 6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 12 8 -35
 7. Speedway Wanda Kraków 12 0 -392

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019