Dzisiaj jest 4 marzec 2021 roku. Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

PGE Ekstraliga 2021 - składy drużyn

KaskiPrezentujemy składy drużyn ekstraligowych w których kluby przystąpią do rywalizacji w sezonie 2021.

 

LesznoFOGO UNIA LESZNO

Trener:
Piotr Baron

 

Seniorzy:
Piotr Pawlicki
Janusz Kołodziej
Emil Sajfutdinow (Rosja)
Jason Doyle (Australia)
Jaimon Lidsey (Australia)
Szymon Szlauderbach

Juniorzy:
Kacper Pludra
Damian Ratajczak
Krzysztof Sadurski
Hubert Ścibak

Przyszedł:
Jason Doyle (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

Odeszli:
Dominik Kubera (Motor Lublin)
Bartosz Smektała (Eltrox Włóniarz Częstochowa)
Brady Kurtz (Orzeł Łódź) - wypożyczenie

 

GorzowMOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Trener:
Stanisław Chomski

 

Seniorzy:
Bartosz Zmarzlik
Anders Thomsen (Dania)
Martin Vaculik (Słowacja)
Szymon Woźniak
Marcus Birkemose (Dania)
Rafał Karczmarz

Juniorzy:
Mateusz Bartkowiak
Wiktor Jasiński
Kamil Nowacki
Kamil Pytlewski

Przyszedł:
Martin Vaculik (Falubaz Zielona Góra)

Odeszli:
Krzysztof Kasprzak (MrGarden GKM Grudziądz)
Niels K. Iversen (Unia Tarnów)
Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

 

WroclawBETARD SPARTA Wrocław

Trener:
Dariusz Śledź

 

Seniorzy:
Maciej Janowski
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Artiom Łaguta (Rosja)
Gleb Czugunow
Daniel Bewley (Wielka Brytania)

Juniorzy:
Michał Curzytek
Przemysław Liszka
Bartosz Curzytek
Mateusz Panicz

Przyszedł:
Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz)

Odszedł:
Max Fricke (Falubaz Zielona Góra)

 

Zielona GoraRM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra

Trener:
Piotr Żyto

 

Seniorzy:
Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Max Fricke (Australia)
Matej Zagar (Słowenia)
Jan Kvech (Czechy)
Damian Pawliczak
Mateusz Tonder

Juniorzy:
Jakub Osyczka
Fabian Ragus
Nile Tufft

Przyszli:
Max Fricke (Betard Sparta Wrocław)
Matej Zagar (Motor Lublin)

Odeszli:
Martin Vaculik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
Norbert Krakowiak (MrGarden GKM Grudziądz)
Michael Jepsen Jensen (ROW Rybnik)
Antonio Lindbaeck (zakończenie kariery)
Jonas Jeppesen (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

 

CzestochowaELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa

Trener:
Piotr Świderski

 

Seniorzy:
Leon Madsen (Dania)
Fredrik Lindgren (Szwecja)
Bartosz Smektała
Kacper Woryna
Jonas Jeppesen (Dania)

Juniorzy:
Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki
Patryk Kowalik
Bartłomiej Kowalski
Kamil Król
Jakub Martyniak

Przyszli:
Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
Jonas Jeppesen (Falubaz Zielona Góra/Ostrovia)

Odeszli:
Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń)
Jason Doyle (Fogo Unia Leszno)
Rune Holta (ROW Rybnik)

 

LublinMOTOR LUBLIN

Trener:
Maciej Kuciapa

 

Seniorzy:
Grigorij Łaguta (Rosja)
Mikkel Michelsen (Dania)
Jarosław Hampel
Krzysztof Buczkowski
Mark Karion (Rosja)
Dominik Kubera

Juniorzy:
Wiktor Lampart
Mateusz Cierniak
Jakub Banucha
Wiktor Firmuga
Kacper Gosik
Radosław Pyrchla
Jan Rachubik
Jakub Szpytma
Maksymilian Śledź

Przyszli:
Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz)
Mark Karion (Rosja)
Dawid Lampart - kontrakt warszawski

Odeszli:
Matej Zagar (Falubaz Zielona Góra)
Grzegorz Zengota (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Paweł Miesiąc (Unia Tarnów)
Oskar Bober (Unia Tarnów)
Wiktor Trofimow (ROW Rybnik)

 

GrudziadzMRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ

Trener:
Janusz Ślączka

 

Seniorzy:
Przemysław Pawlicki
Nicki Pedersen (Dania)
Kenneth Bjerre (Dania)
Krzysztof Kasprzak
Norbert Krakowiak
Roman Lachbaum (Rosja)

Juniorzy:
Damian Lotarski
Kacper Łobodziński
Denis Zieliński

Przyszli:
Norbert Krakowiak (Falubaz Zielona Góra)
Krzysztof Kasprzak (Moje Bermudy Stal Gorzów)

Odeszli:
Artiom Łaguta (Betard Sparta Wrocław)
Krzysztof Buczkowski (Motor Lublin)

 

TorunEWINNER APATOR TORUŃ

Trener:
Tomasz Bajerski

 

Seniorzy:
Chris Holder (Australia)
Jack Holder (Australia)
Robert Lambert (Wielka Brytania)
Adrian Miedziński
Tobiasz Musielak
Paweł Przedpełski
Paweł Łaguta (Rosja)

Juniorzy:
Karol Żupiński
Jakub Janik
Krzysztof Lewandowski
Kamil Marciniec
Aleks Rydlewski
Justin Stolp

Przyszli:
Robert Lambert (PGG ROW Rybnik)
Paweł Przedpełski (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Paweł Łaguta (Rosja)

Odszedł:
Wiktor Kułakow (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

 

 

źródło: serwisy klubowe

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Okiem naczelnego

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
3-4.04.2021
Grudziądz - Wrocław
Lublin - Częstochowa
Toruń - Zielona Góra
Leszno - Gorzów

eWinner 1 Liga Żużlowa
3-5.04.2021
Tarnów - Gdańsk
Bydgoszcz - Ostrów
Gniezno - Łódź
Rybnik - Krosno

2 Liga Żużlowa
3-4.04.2021
Wittstock - Poznań
Opole - Rawicz
Rzeszów - Daugavpils

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Leszno Fogo Unia Leszno - - -
 2. Gorzow Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. - - -
 3. Wroclaw Betard Sparta Wrocław - - -
 4. Zielona Gora RM Solar Falubaz Zielona Góra - - -
 5. Czestochowa Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 6. Lublin Motor Lublin - - -
 7. Grudziadz ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - - -
 8. Torun eWinner Apator Toruń - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. RybnikPGG ROW Rybnik - - -
 2. Gniezno Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 3. Lodz Orzeł Łódź - - -
 4. Gdansk Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 5. Tarnow  Unia Tarnów - - -
 6. Ostrow Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 7. Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -
 8.  Krosno Wilki Krosno - - -

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Daugavpils  Lokomotiv Daugavpils - - -
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 4. Rzeszow RTŻ Rzeszów - - -
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - - -
 6. Wittstock MSC Wittstock - - -
7. Trans MF Landshut Devils - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020