Dzisiaj jest 2 grudzień 2020 roku. Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

PGE Ekstraliga 2021 - składy drużyn

Kaski

Okienko transferowe zamknięte, składy na nowy sezon 2021 ustalone. Sprawdźmy jakich zmian dokonano w ekstraligowych zespołach i z jakimi zawodnikami przystapią do rywalizacji w nowym sezonie.

 

LesznoFOGO UNIA LESZNO

Trener:
Piotr Baron

 

Seniorzy:
Piotr Pawlicki
Janusz Kołodziej
Emil Sajfutdinow (Rosja)
Jason Doyle (Australia)
Jaimon Lidsey (Australia)
Szymon Szlauderbach

Juniorzy:
Kacper Pludra
Damian Ratajczak
Krzysztof Sadurski
Hubert Ścibak

Przyszedł:
Jason Doyle (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

Odeszli:
Dominik Kubera (Motor Lublin)
Bartosz Smektała (Eltrox Włóniarz Częstochowa)
Brady Kurtz (Orzeł Łódź) - wypożyczenie

 

GorzowMOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Trener:
Stanisław Chomski

 

Seniorzy:
Bartosz Zmarzlik
Anders Thomsen (Dania)
Martin Vaculik (Słowacja)
Szymon Woźniak
Marcus Birkemose (Dania)
Rafał Karczmarz

Juniorzy:
Mateusz Bartkowiak
Wiktor Jasiński
Kamil Nowacki
Kamil Pytlewski

Przyszedł:
Martin Vaculik (Falubaz Zielona Góra)

Odeszli:
Krzysztof Kasprzak (MrGarden GKM Grudziądz)
Niels K. Iversen (Unia Tarnów)
Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

 

WroclawBETARD SPARTA Wrocław

Trener:
Dariusz Śledź

 

Seniorzy:
Maciej Janowski
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Artiom Łaguta (Rosja)
Gleb Czugunow
Daniel Bewley (Wielka Brytania)

Juniorzy:
Michał Curzytek
Przemysław Liszka
Bartosz Curzytek
Mateusz Panicz

Przyszedł:
Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz)

Odszedł:
Max Fricke (Falubaz Zielona Góra)

 

Zielona GoraRM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra

Trener:
Piotr Żyto

 

Seniorzy:
Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Max Fricke (Australia)
Matej Zagar (Słowenia)
Jan Kvech (Czechy)
Damian Pawliczak
Mateusz Tonder

Juniorzy:
Jakub Osyczka
Fabian Ragus
Nile Tufft

Przyszli:
Max Fricke (Betard Sparta Wrocław)
Matej Zagar (Motor Lublin)

Odeszli:
Martin Vaculik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
Norbert Krakowiak (MrGarden GKM Grudziądz)
Michael Jepsen Jensen (ROW Rybnik)
Antonio Lindbaeck (zakończenie kariery)
Jonas Jeppesen (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

 

CzestochowaELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa

Trener:
Piotr Świderski

 

Seniorzy:
Leon Madsen (Dania)
Fredrik Lindgren (Szwecja)
Bartosz Smektała
Kacper Woryna
Jonas Jeppesen (Dania)

Juniorzy:
Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki
Patryk Kowalik
Bartłomiej Kowalski
Kamil Król
Jakub Martyniak

Przyszli:
Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
Jonas Jeppesen (Falubaz Zielona Góra/Ostrovia)

Odeszli:
Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń)
Jason Doyle (Fogo Unia Leszno)
Rune Holta (ROW Rybnik)

 

LublinMOTOR LUBLIN

Trener:
Maciej Kuciapa

 

Seniorzy:
Grigorij Łaguta (Rosja)
Mikkel Michelsen (Dania)
Jarosław Hampel
Krzysztof Buczkowski
Mark Karion (Rosja)
Dominik Kubera

Juniorzy:
Wiktor Lampart
Mateusz Cierniak
Jakub Banucha
Wiktor Firmuga
Kacper Gosik
Radosław Pyrchla
Jan Rachubik
Jakub Szpytma
Maksymilian Śledź

Przyszli:
Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz)
Mark Karion (Rosja)
Dawid Lampart - kontrakt warszawski

Odeszli:
Matej Zagar (Falubaz Zielona Góra)
Grzegorz Zengota (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Paweł Miesiąc (Unia Tarnów)
Oskar Bober (Unia Tarnów)
Wiktor Trofimow (ROW Rybnik)

 

GrudziadzMRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ

Trener:
Janusz Ślączka

 

Seniorzy:
Przemysław Pawlicki
Nicki Pedersen (Dania)
Kenneth Bjerre (Dania)
Krzysztof Kasprzak
Norbert Krakowiak
Roman Lachbaum (Rosja)

Juniorzy:
Damian Lotarski
Kacper Łobodziński
Denis Zieliński

Przyszli:
Norbert Krakowiak (Falubaz Zielona Góra)
Krzysztof Kasprzak (Moje Bermudy Stal Gorzów)

Odeszli:
Artiom Łaguta (Betard Sparta Wrocław)
Krzysztof Buczkowski (Motor Lublin)

 

TorunEWINNER APATOR TORUŃ

Trener:
Tomasz Bajerski

 

Seniorzy:
Chris Holder (Australia)
Jack Holder (Australia)
Robert Lambert (Wielka Brytania)
Adrian Miedziński
Tobiasz Musielak
Paweł Przedpełski
Paweł Łaguta (Rosja)

Juniorzy:
Karol Żupiński
Jakub Janik
Krzysztof Lewandowski
Kamil Marciniec
Aleks Rydlewski
Justin Stolp

Przyszli:
Robert Lambert (PGG ROW Rybnik)
Paweł Przedpełski (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Paweł Łaguta (Rosja)

Odszedł:
Wiktor Kułakow (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

 

 

źródło: serwisy klubowe

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
półfinały
Zielona Góra - Leszno
44:46, 33:57
Wrocław - Gorzów
46:44, 34:55
mecze o 3 miejsce
Zielona Góra - Wrocław
37:32, 40:50
FINAŁY
Gorzów - Leszno
46:44, 30:59

LesznoeWinner 1 Liga Żużlowa
Torun

2 Liga Żużlowa
Krosno

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Okiem naczelnego

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 2020

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 133
2. Tai Woffinden   W. Brytania 117
3. Fredrik Lindgren   Szwecja 117
4. Maciej Janowski   Polska 107
5. Leon Madsen   Dania 89
6. Jason Doyle   Australia 87
7. Artiom Łaguta   Rosja 84
8. Emil Sajfutdinow   Rosja 81
9. Martin Vaculik   Słowacja
78
10. Max Fricke   Australia 64
11. Matej Zagar   Słowenia 46
12. Patryk Dudek   Polska 39
13. Niels-Kristian Iversen   Dania 32
14. Mikkel Michelsen   Dania 32
15. Antonio Lindback   Szwecja 22
16. Gleb Chugunow   Polska 16
17. Jack Holder   Australia 12
18. Anders Thomsen   Dania 10

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Leszno Fogo Unia Leszno 14 28 +162
 2. Gorzow Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 14 21 +66
 3. Wroclaw Betard Sparta Wrocław 14 20 +46
 4. Zielona Gora RM Solar Falubaz Zielona Góra 14 20 +25
 5. Czestochowa Eltrox Włókniarz Częstochowa 14 19 +28
 6. Lublin Motor Lublin 14 19 +56
 7. Grudziadz MRGARDEN GKM Grudziądz 14 10 -102
 8. Rybnik PGG ROW Rybnik 14 2 -281

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. Torun eWinner Apator Toruń 14 29 +240
 2. Gniezno Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 14 25 +67
 3. Lodz Orzeł Łódź 14 22 +42
 4. Gdansk Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
 5. Tarnow  Unia Tarnów 14 15 -76
 6. Ostrow Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 14 14 -75
 7. Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 -96
 8. Daugavpils  Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Krosno Wilki Krosno 10 25 +251
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole 10 18 +93
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań 10 10 -34
 4. Rzeszow RTŻ Rzeszów 10 8 -54
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 10 8 -93
 6. Wittstock MSC Wittstock 10 6 -173

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020