forBET Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław (zapowiedź)

Włókniarz Częstochowa   Stal Gorzów (24)Już w piątek (24.05) wielkie święto speedwaya na SGP Arenie Częstochowa. Punktualnie o godzinie 20:30 rozpocznie się bowiem spotkanie forBET Włókniarza z ekipą Betard Sparty Wrocław.

ekstraliga PGENa dzień dzisiejszy (czwartek 23.05) mecz w Częstochowie ma status zagrożonego. Gospodarze starają się na zmianę tej sytuacji ponieważ pod Jasną Górą deszcz przestaje padać a prognozy są optymistyczne.

Status meczu zagrożonego oznacza, że wszystko co dzieje się na torze jest kierowane przez komisarza toru. Komisarzem toru na tym spotkaniu jest Jacek Krzyżaniak i to pod jego opieką obecnie znajduje się nawierzchnia. Zdjęcie statusu meczu zagrożonego oznacza dla gospodarzy przygotowanie toru według swojego uznania oczywiście zgodnego z regulaminem a w tym meczu wszystko może mieć bardzo duże znaczenie. 

Kibice będą mogli zobaczyć niezwykle ciekawe spotkanie a po ostatnim meczu gdzie ulegli Mistrzom Polski z Leszna wygrana na własnym torze osłodzi wszystkim tą wysoką porażkę z niedzieli.

Ceny biletów:

Sektor centralny - 50 złotych
Bilet normalny - 35 złotych
Bilet ulgowy - 25 złotych
Program zawodów - 10 złotych
Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Jakub Jamróg
3. Vaclav Milik
4. Gleb Chugunov
5. Maciej Janowski
6. Maksym Drabik
7. Przemysław Liszka

forBET Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski

źródło: włókniarz.com, inf. własna

 

Sebastian Kołodziej

Sportem żużlowym interesuję się od dziecka. Gram w gry żużlowe odkąd dostałem pierwszy komputer. Moim marzeniem była jazda na żużlu, ale musiałem zostać po drugiej stronie tego sportu.

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 3/5.07
Gorzów - Częstochowa
Lublin - Rybnik 59:31
Wrocław - Zielona Góra
Grudziądz - Leszno

NICE 1 Liga Żużlowa

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 6 +60
 2. Fogo Unia Leszno 3 6 +40
 3. Motor Lublin 4 4 +8
 4. RM Solar Falubaz Zielona Góra 3 4 -5
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz 3 2 +4
 6. Betard Sparta Wrocław 3 2 -12
 7. PGG ROW Rybnik 4 2 -69
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 3 0 -26

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020