PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Marwis.pl Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

Stadion Gorzow

W meczu XII rundy PGE Ekstraligi Moje Bermudy Stal Gorzów podejmować będzie w piątek 23 lipca Marwis.pl Falubaz Zielona Góra. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zielonej Górze lepsi okazali się gorzowianie, którzy wygrali 50:40. Będą to 102 derby Ziemi Lubuskiej.

GorzowZielona GoraPomimo różnic potencjałów obu zespołów i miejsc w tabeli PGE Ekstraligi spotkanie wywołuje duże zainteresowanie wśród kibiców. Faworytem pojedynku są gorzowianie, ale derby rządzą się swoimi prawami i każdy scenariusz należy wziąć pod uwagę.

Szkoleniowcy obu zespołów niczym nie zaskoczyli i zgłaszają sprawdzone zestawienia. Menedżer Stali Stanisław Chomski awizuje bardzo podobny skład jak do zwycięskiego pojedynku na własnym torze z ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Różnicą jest zamiana numerami startowymi Rafała Karczmarza z Andersem Thomsenem oraz Wiktora Jasińskiego z Kamilem Pytlewskim.

Z kolei w drużynie gości, w porównaniu do ostatniego wyjazdowego meczu w Lublinie, trener Piotr Żyto zamienił w podstawowym składzie Mateusza Tondera Damianem Pawliczakiem.

   Ponadto obie drużyny przystąpią do rywalizacji osłabione brakiem podstawowych juniorów. W Stali ciągle kontuzjowany jest Kamil Nowacki, który przechodzi rehabilitację po zabiegu kontuzjowanej ręki, natomiast w drużynie zielonogórskiej we wtorek w turnieju Zaplecza Kadry Juniorów w Ostrowie kontuzji nabawił się Fabian Ragus i w związku z tym pod numerem 6. należy spodziewać się zmiany.

Gospodarze w bieżącym sezonie spisują się bardzo solidnie i obecnie są wiceliderem rozgrywek. Z kolei goście znajdują się w bardzo złej sytuacji, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i dramatycznie walczą o zachowanie statusu ekstraligowca.

Faworytem pojedynku są gospodarze i zwycięstwo Stali zapewni jej trzy punkty meczowe łącznie z bonusem. Jakie będzie ostateczne rozstrzygnięcie przekonamy się już w piątkowy wieczór. Należy jednak pamiętać, że to są derby i każdy wynik jest możliwy.

Awizowane składy:

Moje bermudy Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak
10. Rafał Karczmarz
11. Martin Vaculik
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Wiktor Jasiński
15. Kamil Pytlewski

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:

1. Max Fricke
2. Piotr Protasiewicz
3. Damian Pawliczak
4. Matej Zagar
5. Patryk Dudek
6. Fabian Ragus
7. Nile Tufft

Początek meczu: piątek, godz. 20.30 (transmisja Eleven Sports 1)

Sędzia: Piotr Lis

Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

 

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!