PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław (zapowiedź)

IMG 9233

W meczu XIII rundy PGE Ekstraligi Moje Bermudy Stal Gorzów podejmować będzie w niedzielę 1 sierpnia Betard Spartę Wrocław. W pierwszym spotkaniu rozegranym w stolicy Dolnego Śląska lepsi okazali się wrocławianie, którzy wygrali 52:38.

GorzowWroclawTo powinien, a raczej miał być pojedynek na szczycie PGE Ekstraligi o fotel lidera najlepszej żużlowej ligi świata. Miał, ale wszystko na to wskazuje, że takim nie będzie. Gospodarze zostali „zdziesiątkowani” kontuzjami i raczej będą starali się pojechać dla kibiców o zachowanie pozytywnego wrażenia. Z kolei ci drudzy będą mogli przybyć na stadion, aby pogratulować mistrzowi świata Bartoszowi Zmarzlikowi dwóch zwycięstw w turniejach Grand Prix odniesionych w piątek i w sobotę na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

W Stali ciągle niezdolny do jazdy jest Kamil Nowacki, który przechodzi rehabilitację po zabiegu kontuzjowanej ręki. W minioną środę w turnieju eliminacyjnym MMPPK w Gdańsku kontuzji złamania obojczyka bez przemieszczenia nabawił się Wiktor Jasiński. Jakby tego było mało, dzień później w meczu ligi szwedzkiej urazu lewej ręki doznał Szymon Woźniak. Wychowanek bydgoskiej Polonii prawdopodobnie ma pękniętą kość w kciuku. Należy także pamiętać, że rehabilitację po trzech upadkach w Grand Prix Czech w Pradze przechodzi Anders Thomsen.

   Z kolei goście przystąpią do meczu w optymalnym składzie z trójką liderów: Taiem Woffindenem, Maciejem Janowskim i Artemem Łagutą, jako prowadzącymi poszczególne pary.

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, faworytem spotkania będą goście i każde inne rozstrzygnięcie niż pewne zwycięstwo drużyny z Wrocławia będzie ogromną niespodzianką. Dla gospodarzy wywalczenie 40 punktów może dużym wyzwaniem.

Awizowane składy:

Moje bermudy Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak

10.  Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oliwier Ralcewicz
15. Kamil Pytlewski

Betard Sparta Wrocław:

1. Tai Woffinden
2. Gleb Czugunow
3. Artiom Łaguta
4. Daniel Bewley
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

Początek meczu: niedziela, godz. 19.15 (transmisja nSport+)

Sędzia: Artur Kuśmierz

Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Komisarz techniczny: Błażej Demski

 

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!