Nicki Pedersen zawieszony przez swoją federację

1

Trzykrotny mistrz świata, Nicki Pedersen otrzymał sześciomiesięczny zakaz ścigania się za konfrontację z sędzią podczas półfinału Metal Speedway League Cup w Holsted 2 czerwca.

2017 pedersen nPedersen został uznany za winnego „niesportowego zachowania i groźby”, a także „wymuszenia dostępu do stanowiska sędziego bez pozwolenia”. Pedersen początkowo został ukarany grzywną w wysokości 500 duńskich koron, ale duński Związek Motorowy nałożył teraz na zawodnika sześciomiesięczne zawieszenie, które wyklucza go z uprawiania sportu żużlowego do stycznia.

Prawnik Nicki Pedersena potwierdził duńskiej telewizji TV2, że złoży apelację już we wtorek: „Odwołamy się od orzeczenia, aby Nicki mógł kontynuować jazdę, dopóki nie zostanie podjęta ostateczna decyzja. Myślę, że istnieje duża szansa na skrócenie kary w sprawie apelacyjnej, ponieważ jest wysoce wątpliwe, czy istnieje jakakolwiek podstawa prawna dla wydanego mu wyroku. A do tego dochodzi jeszcze kilka formalnych błędów proceduralnych w sprawie. W przepisach żużlowych nie ma podstaw prawnych do cofnięcia licencji za to, co zrobił. Oskarża się go o groźby i niesportowe zachowanie, ale aby kogoś wykluczyć, trzeba było wykazać się agresywnym zachowaniem. Nie jest nawet o to oskarżony”.

Komisja dyscyplinarna duńskiej federacji stwierdziła ponadto, że ​​niezależnie od tego, jak bardzo jest się niezadowolonym zachowanie jakiego dopuścił się Nicki Pedersen jest niedopuszczalne. Komisja stwierdziła w swoim komunikacie, że Pedersen wykazał groźne i niesportowe zachowanie, które jest sprzeczne z ogólnymi przepisami, kodeksem etyki dla duńskich sportów wyczynowych i przepisów żużlowych.

Wymierzona kara powoduje również wykluczenie Nicki Pedersena ze startów w Polsce co potwierdziła w swoim komunikacie GKSŻ: z powodów dyscyplinarnych, Duńska Federacja Motocyklowa (DMU) wycofała w dniu 5 lipca 2021 r. zgodę na starty w polskiej lidze dla Nickiego Pedersena. Sankcje dyscyplinarne obowiązują od 5 lipca 2021 r. do dnia 5 stycznia 2022 r.

 

 

 

źródło:speedwaygp.com

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!