Odwołanie odrzucone ale Pedersen się nie poddaje

IMG 3934

Trzykrotny mistrz świata, Nicki Pedersen, poniósł porażkę w walce z sześciomiesięcznym zakazem jazdy po tym, jak jego starania o zawieszenie kary na czas jego apelacji zostały odrzucone.

Duńczyk otrzymał karę za dwukrotną konfrontację z sędzią Jesperem Jensenem w półfinale Metal Speedway League Cup w Holsted 2 czerwca. Pedersen został uznany winnym „niesportowego zachowania i groźby”, a także „wymuszania dostępu do stanowiska sędziego bez pozwolenia”. Prawnik zawodnika natychmiast podjął działania w celu zawieszenia kary – przynajmniej do czasu rozpatrzenia pełnego odwołania. Zostało to jednak odrzucone przez Duński Związek Motorowy.

Pedersen ma teraz 28 dni na odwołanie się od tej decyzji do Duńskiej Konfederacji Sportu. „Postanowiliśmy natychmiast skorzystać z naszego prawa do odwołania się do Duńskiej Konfederacji Sportowej. Zobaczymy, czy poradzą sobie z tym w trybie pilnym” - powiedział prawnik Pedersena.

 

 

 

źródlo:speedwaygp.com

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!