gkmwroclaw logoW najbliższą niedzielę na czterech polskich torach rozegrane zostaną mecze V rundy PGE Ekstraligi. W niezwykle ciekawie zapowiadającym się spotkaniu w Grudziądzu miejscowy MR GARDEN GKM podejmie Betard Spartę Wrocław. Obydwa zespoły osłabione są brakiem kontuzjowanych seniorów. Gospodarze stracili u progu sezonu walczącego o powrót do pełnej sprawności Tomasza Golloba, goście natomiast będą musieli po raz kolejny radzić sobie bez Vaclava Milika, który doznał kontuzji kości piszczelowej.

Goście, wobec braku Czecha zmuszeni są do skorzystania z usług Szymona Woźniaka. Urodzony w Tucholi wychowanek Polonii Bydgoszcz dobrze zaprezentował się we wtorkowym meczu ligi szwedzkiej. Podobnie jak w sezonie 2016, będzie on startować w parze z Taiem Woffindenem. Brytyjczyk, w dotychczas rozegranych 3 meczach ligowych tego sezonu nie zdobył jeszcze dwucyfrowej liczby punktów i choć za każdym razem przyczyniały się do tego upadki, defekty bądź kontrowersyjne wykluczenia, "Tajski" na pewno będzie chciał przerwać tę niechlubną passę.

Drugi duet wrocławian, podobnie jak to ma miejsce od początku sezonu, stworzą Maciej Janowski i Tomasz Jędrzejak. "Magic" znakomitym występem w Grand Prix Polski w Warszawie zasygnalizował bardzo wysoką formę i w obliczu braku Milika wespół z Woffindenem powinien stanowić o sile drużyny z Dolnego Śląska. Od postawy Tomasza Jędrzejaka może zależeć końcowy wynik spotkania. Pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie "Ogór" mógł zaliczyć do udanych, jednak specyficzny grudziądzki tor może okazać się trudniejszym zadaniem.

IMG 6599Maciej Janowski po znakomitym występie w Grand Prix Polski w Warszawie liczy na kolejne udane zawody, tym razem na grudziądzkim owalu.


Przed niedzielnym meczem wrocławscy kibice drżą o postawę Andzeja Lebedeva. Łotysz, stawiający w ekstralidze dopiero piewsze kroki, został rzucony przez Rafała Dobruckiego na głęboką wodę i będzie startował w parze z juniorami Betard Sparty. Tor zweryfikuje, czy wychowanek Lokomotivu Daugavpils podoła temu wyzwaniu. Będzie miał on zapewne wydatne wsparcie w Maksymie Drabiku. Lider formacji młodzieżowej Betard Sparty imponuje formą od początku rozgrywek. Ostatni mecz z Cash Broker Stalą Gorzów był dla niego jednak nieco pechowy i z powodu defektu silnika nie tak obfity w zdobycz punktową. Drabik będzie miał w związku z tym okazję do potwierdzenia, iż był to tylko wypadek przy pracy. Młodzieżowe zestawienie wrocławian uzupełni Damian Dróżdż, który w ostatni weekend na drugoligowym froncie uratował remis drużynie z Krosna jadąc jako gość w meczu przeciwko zespołowi z Gniezna.

Gospodarze niedzielnej potyczki po kompromitującej porażce w Rybniku będą chcieli potwierdzić, iż nadal są liczącą się siłą w Ekstralidze. Wiele do udowodnienia będą mieli wszyscy zawodnicy GKM-u. Krystian Pieszczek wystartuje w parze z Antonio Lindbaeckiem, któremu do optymalnej dyspozycji brakuje jeszcze całkiem sporo, co pokazały sobotnie zawody Grand Prix w Warszawie. Duet nie do przejścia, jak to zwykle bywało w ubiegłym roku spróbują stworzyć Rafał Okoniewski i Krzysztof Buczkowski. Na niezwykle twardym grudziądzkim torze kluczowym elementem jest moment startowy, a to bardzo silny atut "Okonia".

Wraz z młodzieżowcami drużyny MR GARDEN GKM-u duet w wyścigach: 4,6 i 8 stworzy Artiom Łaguta. Rosjanin legitymuje się aktualnie najwyższą średnią biegopunktową wśród zawodników z Grudziądza i to on powinien w niedzielne popołudnie być liderem drużyny gospodarzy. Zestawienie juniorskie stworzą najprawdopodobniej Mateusz Rujner i Kamil Wieczorek.

Kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Czy grudziądzanie obronią swoją twierdzę, niezdobytą od końcówki sezonu 2015? A może to wrocławianie po raz drugi w tym sezonie wrócą z delegacji z puktami? Emocji z pewnością nie zabraknie. Start do rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:30. Mecz sędziować będzie Ryszard Bryła z Zielonej Góry.

AWIZOWANE SKŁADY NA MECZ MR GARDEN GKM GRUDZIĄDZ - BETARD SPARTA WROCŁAW:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Szymon Woźniak
3. Maciej Janowski
4. Tomasz Jędrzejak
5. Andzej Lebedev
6. Maksym Drabik

MR GARDEN GKM Grudziądz:
9. Krystian Pieszczek
10. Antonio Lindbaeck
11. Rafał Okoniewski
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artiom Łaguta
14.
15. Mateusz Rujner

źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Komentarze wykraczające poza prawo i dobre obyczaje będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież