FOGO Unia Leszno bez medalu w sezonie 2021 PGE Ekstraligi

LesznoZa nami piękny, pełen emocji i wzruszeń sezon 2021 PGE Ekstraligi. W tegorocznych rozgrywkach cel FOGO Unii Leszno był jeden, a mianowicie obrona mistrzowskiego tytułu po raz piąty z rzędu. Niestety w sezonie 2021 ten wyczyn zawodnikom Piotra Barona się nie udał i ostatecznie zajęli 4 miejsce w tabeli PGE Ekstraligi.

W sezonie 2021 w składzie FOGO Unii Leszno doszło do kilku zmian. Z klubem pożegnał się Dominik Kubera, który przeszedł do Motoru Lublin oraz Bartosz Smektała, który reprezentował barwy Eltrox Włókniarza Częstochowa. Do drużyny byków dołączył Jason Doyle. Oprócz Jasona Doyla barw biało-niebieskich bronili: Emil Sayfutdinov, Janusz Kołodziej, Jaimon Lidsey, Piotr Pawlicki, Kacper Pludra, Krzysztof Sadurski, Damian Ratajczak oraz Szymon Szlauderbach. Początek sezonu dla podopiecznych Piotra Barona był bardzo ciężki i nie każdy mecz przychodził im z łatwością. Wielu kibiców widziało braki kadrowe chociażby na pozycji juniorskiej, a także seniorskiej. Swój debiut w PGE Ekstralidze zaliczył Damian Ratajczak, o którym mówi się same dobre rzeczy. Bardzo wiele osób mianuje tego młodzieżowca na solidnego zawodnika w barwach leszczyńskiej Unii w przyszłości.

ckm leszno   32

FOGO Unia Leszno w tym sezonie na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie zanotowała pięć zwycięstw. Na domowym torze ulegli zawodnikom MOJE BERMUDY Stali Gorzów oraz BETARD Sparcie Wrocław. Podczas meczy wyjazdowych zawodnikom leszczyńskiej Unii udało się czterokrotnie zwyciężyć. Podopieczni Piotra Barona przegrali we Wrocławiu, Lublinie i Gorzowie. Bardzo wielu kibiców po tym sezonie rozmyślało co się stało z formą byków sprzed ostatnich czterech lat, a także co by się wydarzyło, gdyby w składzie nie było Jasona Doyla. Pytań zadawanych przez kibiców jest naprawdę wiele, aczkolwiek czasem coraz mniej odpowiedzi. Dla Jasona Doyla był to pierwszy rok w barwach FOGO Unii Leszno. Australijczyk niejednokrotnie pokazał, że czuję się w Lesznie jak ryba w wodzie i bardzo szybko stał się liderem drużyny. W tym sezonie zdobył średnią biegową na poziomie 2.253 i był czwartym zawodnikiem w tabeli wśród najlepszych zawodników PGE Ekstraligi. Zachwycał nie tylko na domowym torze, ale również na wyjazdach.

ckm leszno   29

Janusz Kołodziej początek sezonu jak i jego koniec z pewnością nie zaliczy do udanych, aczkolwiek ciężką pracą i determinacją udowodnił w połowie sezonu, że potrafi zdziałać cuda i zadowalać leszczyńskich kibiców. Sezon zakończył ze średnią biegową 2.036. Emil Sayfutdinov w sezonie 2021 wykręcił średnią na poziomie 1.954. W tym roku Emil miał dosyć często problemy sprzętowe, z którymi nie zawsze szło sobie szybko poradzić, aczkolwiek robił co mógł, aby ratować swoją drużynę w trudnych momentach. Po sezonie Emil pożegnał się z leszczyńska drużyną i kibicami. Z pewnością wszyscy będą o nim bardzo dobrze mówić, ponieważ przez wiele lat zrobił dla tego klubu wszystko, co było możliwe i niejednokrotnie pokazywał najcięższą i najciekawszą walkę na torze. W sezonie 2022 będzie reprezentować barwy EWINNER Apatora Toruń. Piotr Pawlicki zakończył sezon ze średnią 1.667. Dla drużyny zdobył łącznie 135 punktów i 5 bonusów. Tegoroczny rok dla kapitana byków pod względem występów był w kratkę. Jaimon Lidsey bardzo sympatyczny Australijczyk. Jak dobrze pamiętamy polecił go Piotrowi Rusieckiemu sam Leigh Adams. Jaimon sezon zakończył ze średnią biegową na poziomie 1.403. Dla FOGO Unii Leszno zdobył 89 punktów i 12 bonusów.

IMG 2151

Kacper Pludra pojechał w 13 meczach, ponieważ nabawił się kontuzji. Sezon w szeregach byków zakończył ze średnią 0.850. Łącznie zdobył 27 punktów i 7 bonusów. Krzysztof Sadurski na początku sezonu razem z Kacprem Pludrą tworzył juniorską parę w meczach leszczyńskich byków. Z czasem Sadurski wskakiwał w miejsce Pludry, kiedy to o miał kontuzję. Dla leszczyńskiej Unii zdobył razem 12 punktów i 1 bonus. Jego średnia biegowa wynosiła 0.433. Sadurski po sezonie pożegnał się z leszczyńską Unią i w przyszłym roku zobaczymy go w barwach Wilków Krosno. Damian Ratajczak to bardzo miły i zawsze uśmiechnięty chłopak, który niejednokrotnie udowodnił, że bardzo ciężko pracuje nad sobą i swoimi startami, aby być dobrze przygotowanym do każdego domowego jak i wyjazdowego meczu. Dla swojej drużyny zdobył łącznie 54 punkty i 7 bonusów w 13 meczach. Jego średnia po sezonie wynosiła 1.245. W przyszłorocznych rozgrywkach z pewnością wszystkim pokaże, że potrafi się ścigać nawet z najlepszymi. Szymon Szlauderbach wystąpił w FOGO Unii Leszno tylko w jednym meczu. Niestety nie zdobył żadnego punktu, a jego średnia wynosiła 0.000. Głównie Szymon Szlauderbach ścigał się w Rawiczu. W przyszłym roku Szymon będzie ścigał się w Starcie Gniezno.

Źródło: Informacja własna / speedwayekstraliga.pl

Martyna Olejnik

Mieszkam w Śmiglu niedaleko Leszna. Żużlem interesuje się już od 13 lat. Wszystko zaczęło się od wyjazdu na pierwszy mecz, na który zabrał mnie mój tata. Moją ulubioną drużyną, której w sezonie kibicuje jest FOGO Unia Leszno. W wolnym czasie lubię pobiegać, słuchać muzyki, a także fotografować. Pozdrawiam!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!