Nie ma lepszego od Adama Skórnickiego cz. I

Drukuj
Leszno

2014-skornicki-a„Adam Sqóra Skórnicki – 21 lat w gazie” – jubileuszowy turniej dał w Lesznie na  zakończenie sezonu ogrom śmiechu, radości i przyjemnych wspomnień, które będą odżywać w kibicach przez te kilka miesięcy zimowej przerwy. Część zawodników startujących w niedzielnych zawodach zna Adama Skórnickiego od wielu lat. Niektórzy krócej, jednak zdania na jego temat nie były odmienne.


Niektórzy zawodnicy znają Adama od najmłodszych lat, gdy szlifował swój talent w żużlowej szkółce. Część zawodników poznała Sqórę na torze. Jeszcze inni znają Adama tylko z roli menedżera. Co jednak łączy te wszystkie osoby? Każda z nich wypowiada się o Sqórze…… zresztą sami przeczytajcie:


Tobiasz MusielakSkórę poznałem podajże w 2009 roku. Jechaliśmy wspólnie w jakiś zawodach. Gołym okiem można było zauważyć, że od Adama promienieje radość do życia, do speedwaya. Później mieliśmy okazję razem startować w sezonie 2011 reprezentując barwy Unii Leszno. Był to wspaniały czas, ponieważ wielokrotnie jeździłem z Nim w parz. Teraz również pracujemy razem. Mam nadzieje, że także w przyszłym roku. Jak na razie oficjalnie jeszcze chyba nic nie wiadomo, ale mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie owocna. Skóra to jest wielki człowiek oraz sportowiec i mam nadzieję, że również wielki trener w przyszłości. Adam chyba nie ma żadnego wroga jednak na tym to wszystko polega. Greg Hancock czy Leigh Adams również nie mieli żadnych wrogów i oni byli i nadal są wspaniałymi sportowcami, ale pozostali również wspaniałymi ludźmi i to się naprawdę ceni. To są wzory godne naśladowania.


Marcin NowakBardzo podziwiam Adama, bo jest wspaniałym człowiekiem, traktuje wszystko na luzie. Z moim zaproszeniem na turniej to była taka sprawa, iż Thomas Jonasson się rozchorował i podczas dzisiejszego obiadu dostałem telefon. Bardzo dziękuję Adamowi , że pomyślał o mnie i mogłem wystąpić dzisiaj w jego jubileuszowym turnieju. Pierwszy raz na torze spotkałem się z Adamem na Memoriale Alfreda Smoczyka. Braliśmy razem udział w jednym z biegów i nawet udało mi się z Nim wygrać. Bardzo się z tego cieszyłem bo wiem z jak długim doświadczeniem jest to zawodnik. Rok później jeździliśmy w jednej drużynie w Ostrowie Wielkopolskim. O Adamie można się wypowiadać w samych superlatywach. Sami widzimy po wyniku jak poprowadził Unię Leszno w tym sezonie. Jest dobrym menedżerem. Dziękuję mu bardzo za zaproszenie i również dziękują mojemu wujkowi za silniki. Skóra to jest ikona polskiego żużla. Pokazuje wielką klasę i mam nadzieję, że jeszcze będzie nas cieszył swoją jazdą.


Dakota NorthAdam jest wspaniałym i bardzo wesołym człowiekiem. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem się dzisiaj z Nim rywalizować na torze. Szkoda, że były to ostatnie zawody. Całe zawody były bardzo fajne, na luzie. Wszyscy zawodnicy dobrze się bawili na torze i poza nim. Dużo zabawy przede wszystkim. W Lesznie jest fajna atmosfera. Jest tu dobry klub ze świetnym torem. Lubię to miasto.

C.d.n.

Źródło: inf. własna