Finał IMŚJ w Lublinie!

lublin2Kibice z Lublina w przyszłym roku, nie będą mogli narzekać na brak żużlowych emocji. Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów do lat 21, zostanie rozegrany właśnie na torze przy al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie. Będą to pierwsze takie zawody w historii Lublina.

To wielka nobilitacja nie tylko dla klubu, ale też dla miasta i całego województwa. Zawodów tej rangi do tej pory nie organizowaliśmy – przyznaje Andrzej Zając, prezes Klubu Motorowo-Żużlowego Lublin.

Zawody zostaną zorganizowane 15 sierpnia 2015 roku. Będzie to zarazem, druga runda w walce o Mistrzostwo najlepszego juniora na świecie. Pierwsza runda natomiast, odbędzie się we włoskim Lonigo (11 lipca), a ostatnie zmagania przeniosą się do czeskich Pardubic (19 września).

Skąd pomysł ubiegania się o tak prestiżową imprezę? Duża w tym zasługa Jurka Kraśnickiego, który zaproponował to w luźnej rozmowie. Podchwyciłem pomysł, bo przecież złożenie oferty nic nie kosztuje. Wybranie nas było przyjemnym zaskoczeniem – nie kryje prezes KMŻ.

O kosztach nie chcę rozmawiać, ale jest to duże przedsięwzięcie. Organizacyjnie jestem pewien, że podołamy. Kibice na pewno chętnie przyjdą zobaczyć najlepszych juniorów na świecie. Liczymy nie tylko na fanów z naszego regionu, ale z całego kraju. A ponieważ mamy lotnisko, to i bez problemu dotrą do nas kibice np. z Anglii czy Niemiec. - dodaje Andrzej Zając.

 

źródło: Kurier Lubelski

Dominik Pruchnicki

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!