Dzisiaj jest 19 listopad 2019 roku. Imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Druga runda Pucharu Ekstraligi 250cc w Lublinie

received 661607067617246

Emocjonująca druga runda Pucharu Ekstraligi 250cc w Lublinie. Wiktor Przyjemski z kompletem punktów. 


1 czerwca (sobota) odbyła się w Lublinie druga runda Pucharu Ekstraligi 250cc. W tych zawodach wzięło udział dwóch wychowanków Speed Car Motoru Lublin Jan Rachubik oraz Kacper Gosik. W zawodach wzięli także dział zawodnicy z Zielnej Góry, Grudziądza, Leszna, Wrocławia, Rybnika, Gniezna, Bydgoszczy, a także z zagranicy.

Po pierwszej serii ośmiu biegów przewagę nad rywalami mieli Wiktor Przyjemski oraz Damian Ratajczak, zaraz za nim z ilością pięciu oczek byli Sebastian Koessler, Patrick Skaarup i Paweł Trześniewski, następnie Francis Gusts oraz Wiktor Rafalski z czterema oczkami, za nimi Fabian Ragus z ilścią trzech oczek, po dwa oczka wywalczyli Seweryn Ogranicki, Mateusz Panicz, Markus Lill oraz Krzysztof Lewandowski. Najsłabiej w tym spotkaniu szło Kacprowi Gosikowi i Jakrlowi Johannesowi Lattikowi. A Jan Rachubik i Nickas Larsen nie pojawili się na zawodach.
W trakcie trwania pierwszej serii doszło do kliku niegroźnych upadków, a biegi były powtarzane w pełnych składach.


W drugiej serii biegów najlepszy był Paweł Trześniewski z sześcioma oczkami na koncie, za nim z ilością pięciu oczek byli Serweyn Organicki, Francis Gusts, Sebastian Koessler. Po cztery oczka zanotowali w tej serii Fabian Ragus, Jakrl Johnnes Lattik, z trzema oczkami byli Damian Ratajczak oraz Wiktor Rafalski. Po dwa oczka na swoim koncie zanotowali Patrick Skaarup i Markus Lill. Najgorzej wypadli Krzysztof Lewandowski, Kacper Gosik, zawodnicy zdobyli po jednym oczku, zaś Mateusz Panicz nie zdobył żadnego punku.
Przed rozpoczęciem kolejnego biegu podano informację, że zawodnik Markus Lill zrezygnował z dalszego udziału z powodu problemów sprzętowych.
Ostatecznie na podium stanęli Wiktor Przyjemski, Paweł Trześniewski oraz Sebastian Koessler.


Wyniki:
1. Wiktor Przyjemski (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,3,3) 15
2. Paweł Trześniewski (PGG ROW Rybnik) (3,2,3,3,3) 14
3. Sebastian Kössler (Austria) (2,3,3,2,3) 13
4. Francis Gusts (Łotwa) (2,2,2,3,1) 10
5. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno) (3,3,1,2,0) 9
6. Patrick Skaarup (Dania) (3,2,1,1,2) 9
7. Fabian Ragus (Stelmet Falubaz Zielona Góra) (2,1,2,2,2) 9
8. Seweryn Organicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) (1,1,3,2,1) 8
9. Wiktor Rafalski (MRGARDEN GKM Grudziądz) (1,3,2,1,1) 8
10. Karl Johannes Lattik (Estonia) 1,0,1,3,2) 7
11. Mateusz Panicz (Betard Sparta Wrocław) (2,0,w,0,3) 5
12. Markus Lill (Estonia) (0,2,2,d,-) 4
13. Kacper Gosik (Speed Car Motor Lublin) (0,1,0,1,2) 4
14. Krzysztof Lewandowski (Car Gwarant Start Gniezno) (1,1,d,1,0) 3

Bieg po biegu:
1. (74,72) Skaarup, Ragus, Organicki
2. (73,98) Ratajczak, Gusts, Rafalski
3. (75,24) Trześniewski, Panicz, Lattik, Lill
4. (74,56) Przyjemski, Koessler, Lewandowski, Gosik
5. (74,54) Koessler, Gusts, Ragus, Panicz
6. (74,28) Ratajczak, Lill, Lewandowski
7. (75,58) Przyjemski, Trześniewski, Organicki
8. (75,98) Rafalski, Skaarup, Gosik, Lattik
9. (74,54) Trześniewski, Ragus, Ratajczak, Gosik
10. (75,00) Przyjemski, Gusts, Lattik
11. (75,78) Organicki, Rafalski, Lewandowski (d), Panicz (w/su)
12. (75,36) Koessler, Lill, Skaarup
13. (74,98) Lattik, Ragus, Lewandowski
14. (74,78) Trześniewski, Koessler, Rafalski
15. (76,04) Gusts, Organicki, Gosik, Lill (d)
16. (74,58) Przyjemski, Ratajczak, Skaarup, Panicz
17. (75,38) Przyjemski, Ragus, Rafalski
18. (76,58) Panicz, Gosik
19. (74,80) Koessler, Latik, Organicki, Ratajczak
20. (74,00) Trześniewski, Skaarup, Gusts, Lewandowski

 


Źródło: info.własna

Sylwia Sówka

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 10/10

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 132
2. Leon Madsen   Dania 130
3. Emil Sajfutdinow   Rosja 126
4. Fredrik Lindgren   Szwecja 105
5. Martin Vaculik   Słowacja
95
6. Maciej Janowski   Polska 87
7. Jason Doyle   Australia 84
8. Patryk Dudek   Polska 79
9. Matej Zagar   Słowenia 78
10. Niels-Kristian Iversen   Dania 77
11. Artiom Łaguta   Rosja 76
12. Antonio Lindback   Szwecja 63
13. Tai Woffinden   W. Brytania 60
14. Janusz Kołodziej   Polska
57
15. Robert Lambert   W. Brytania 39
16. Max Fricke   Australia 36

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 14 32 +188
 2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
 4. forBET Włókniarz Częstochowa 14 19 -24
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
 6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. 14 11 -70
 8. Get Well Toruń 14 5 -153

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. PGG ROW Rybnik 12 22 +108
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 12 18 -8
 3. Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
 4. Unia Tarnów 12 17 +16
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
 6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
 7. Orzeł Łódź 12 7 -49

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 12 26 +133
 2. Power Duck Iveston PSŻ Poznań 12 23 +196
 3. OK Bedmet Kolejarz Opole 12 21 +142
 4. Wilki Krosno 12 14 -86
 5. Euro Finannce Polonia Piła 12 13 -34
 6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 12 8 -35
 7. Speedway Wanda Kraków 12 0 -392

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019