Motor Lublin - FOGO UNIA Leszno (zapowiedź)

LublinLesznoPrzed nami 5. runda PGE Ekstraligi, w której Motor Lublin podejmie wicelidera tabeli Fogo Unie Leszno. Mecz odbędzie się w piątek (06.05.2022) o godzinie 20.30.

Lider z Lublina ma na swoim koncie komplet zwycięstw i będzie to z pewnością trudne spotkanie na ciężkim terenie dla gości z Leszna. Spotkają się drużyny, które są na szczycie tabeli. Już wiemy że w tym meczu zabraknie Dominika Kubery. Przed drużyną z Lublina zatem bardzo trudny mecz. Unia Leszno od początku rozgrywek prezentuje się bardzo dobrze. Seniorzy punktują równo i można powiedzieć, że nie ma słabych punktów. Liderem "Byków" jest z pewnością Janusz Kołodziej. Zawodnik ma średnią biegową która wynosi 2,556 i zajmuje II miejsce w klasyfikacji wszystkich zawodników PGE Ekstraligi. Jason Doyle również wydaje się być w dobrej formie. Historia pokazuje, że mecze wygrywa ten kto ma dobrych juniorów. Punkty formacji nie raz już przesądzały o wygranej. Akurat w tym aspekcie Motor wypada najlepiej w lidze. Duet Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart są liderami jeśli chodzi o zdobyte punkty. Po stronie Leszna również dwóch ciekawych młodych zawodników Hubert Jabłoński i Damian Ratajczak. Obaj pokazali już, że nie boją się rywalizacji nawet z seniorami.

W Lublinie została rozłożona plandeka, która przed kilkoma dniami trafiła do klubu. W niektórych prognozach pogody są zapowiadane opady deszczu. Bilety na ten mecz rozeszły się w nie całe pół minuty. Wszyscy z zaciekawieniem czekają na ten mecz, ponieważ spotykają się drużyny, które nie odniosły jeszcze porażki w tym sezonie.

Awizowane składy:

LesznoFogo Unia Leszno

1. Jason Doyle

2. Janusz Kołodziej

3. David Bellego

4. Jaimon Lidsey

5. Piotr Pawlicki

6. Hubert Jabłoński

7. Damian Ratajczak

 

LublinMotor Lublin

9. Jarosław Hampel

10. Fraser Bowes

11. Maksym Drabik

12. Zastępstwo zawodnika

13. Mikkel Michelsen

14. Wiktor Lampart

15. Mateusz Cierniak

IMG 4351

Sędzia: Krzysztof Meyze

Transmisja TV: Eleven Sports 1

źródło: własne

 

 

Michał Kulpa

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!