"Koziołki" nad przepaścią. Zapowiedź meczu KMŻ Lublin - Orzeł Łódź

lublin2lodzW niedzielę (3 sierpnia) dojdzie do pojedynku KMŻ-u Lublin z Orłem Łódź. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach 11. kolejki rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco dlatego, że obie drużyny walczą o utrzymanie w szeregach ligi. W gorszej sytuacji są jednak lublinianie.

 

Podopieczni Lecha Kędziory wyprzedzają swoich rywali o jeden punkt w tabeli. Jednak trzeba podkreślić, że o punkty w Lublinie będzie im ciężko. Znajomością toru może wykazać się Mariusz Puszakowski, były zawodnik "Koziołków". W dobrej formie są Jason Doyle oraz Mads Korneliussen, którzy są głównymi lokomotywami napędzającymi wynik zespołu. Dość solidnie prezentuje się Szwed Antonio Linbdbaeck, ale od tego zawodnika można wymagać zdecydowanie więcej i to w każdym meczu. Do dobrej formy powoli dochodzi także Tomasz Chrzanowski, który wie jak należy ścigać się na lubelskim owalu. Jeśli chodzi o juniorów to tutaj włodarze łódzkiego klubu nie mogą narzekać, bo ich młodzieżowcy zawsze walczą o solidne zdobycze punktowe.

Gospodarze po serii trzech porażek z rzędu znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Każda kolejna porażka może sprawić, że zawodnicy prowadzeni przez Mariana Wardzałę mogą pożegnać się z szeregami Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Pretensji nie można mieć jedynie do Roberta Miśkowiaka i Dawida Lamparta, którzy ciągną wynik zespołu. Dość dobrze i równo jedzie Davey Watt, ale tego zawodnika stać na dużo lepszą jazdę i wywalczenie nawet kompletu punktów w meczu. Wielkim problemem są dwaj inni obcokrajowcy "Koziołków". Cameron Woodward notuje najsłabszy sezon w swoich startach w Polsce, a Andrey Kudriashov wciąż nie może dojść do dobrej formy, która pozwalałaby na równą walkę z rywalami. Jeszcze większym zmartwieniem są młodzieżowcy w lubelskim zespole. O ile jazda w turniejach młodzieżowych im wychodzi o tyle w lidze nie potrafią się odnaleźć i skutecznie punktować dla swojego klubu.

Wydaje się, że gospodarze podrażnieni ostatnimi niepowodzeniami powinni wyjść na prostą. Tym bardziej, że punkt bonusowy jest możliwy do wywalczenia. Pierwszy mecz tych drużyn w Łodzi wygrał tamtejszy Orzeł 51:39. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że łodzian być może będzie  stać na skuteczną walkę na lubelskim torze, który w ostatnim czasie nie sprzyja lublinianom. Jak ostatecznie potoczą się losy tego meczu? O tym przekonamy się w niedzielne popołudnie.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:
1. Mads Korneliussen
2. Mariusz Puszakowski
3. Antonio Lindbaeck
4. Tomasz Chrzanowski
5. Jason Doyle
6. Edward Mazur

KMŻ Lublin:
9. Davey Watt
10. Cameron Woodward
11.Dawid Lampart
12. Andrey Kudriashov
13. Robert Miśkowiak
14. Arkadiusz Madej

Początek meczu zaplanowano na godzinę 14.

źródło: informacja własna

Michał Myśliwiecki

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!