Mecz o honor

lublin2daugavpils logo7 września sezon zasadniczy zakończy Nice Polska Liga Żużlowa. Będzie to także pożegnanie z ligą w Lublinie, gdzie miejscowy KMŻ podejmie Lokomotiv Daugavpils. Niestety dla "Koziołków" będzie to smutny koniec sezonu, bo niezależnie od wyniku tego spotkania lublinianie spadną do Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Natomiast Łotysze walczą o uniknięcie baraży z drugą drużyną z niższej klasy rozgrywkowej.

Jeśli Lokomotiv Daugavpils chce ze spokojem utrzymać się w Nice Polskiej Lidze Żużlowej to musi ten mecz wygrać i zainkasować 3 punkty, bowiem w pierwszym meczu na Łotwie padł remis. Zadanie wcale nie jest proste do wykonania tymbardziej, że Łotysze od dwóch lat nie byli wstanie wygrać meczu na lubelskim torze. Sporo do dorobku drużyny na torze w Lublinie powinien wnieść Joonas Kylmaekorpi, który w przeszłości startował dla lublinian. Wydaje się, że na dobrym poziomie swoją formę ustabilizowali Maksim Bogdanow i Kjastas Puodżuks. Odpuszczać nie powien także Rory Schlein. Australijczyk w ostatnim meczu swojej drużyny był drugim zawodnikiem wśród seniorów co do zdobyczy punktowych. Problemem przyjezdnych może być postawa Denisa Gizatullina. Jeśli chodzi o młodzieżowców to trener Nikołaj Kokin nie ma wielkiego zmartwienia, bo posiada asa w osobie Andrieja Lebiediewa.

KMŻ Lublin jeśli chce z twarzą zakończyć ten sezon to musi ten mecz po prostu wygrać. Drużyna składająca się z dobrze znanych w świecie żużlowym zawodników powinna spokojnie walczyć o play-offy, a nie żegnać się z ligą po rundzie zasadnicznej w dodatku opuszczając szeregi Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W tej drużynie każdy ma sobie coś do udowodnienia. Najwięcej do udowodnienia ma Robert Miśkowiak, któremu zdarzało się dość często w tym roku przegrywać biegi na swoim torze. Wiele do pokazania wciąż mają Australijczycy Cameron Woodward, Davey Watt i Rosjanin Andriej Kudriaszow. Ten pierwszy notuje najgorszy sezon w historii jego startów w Polsce. Natomiast Dawid Lampart będzie chciał pokazać, że ustabilizował swoją dobrą dyspozycję. Najwięcej pretensji w tym sezonie Robert Wardzała może mieć do juniorów, którzy notorycznie zawodzili w każdym spotkaniu.

Patrząc na statyski meczowe tych drużyn na torze w Lublinie faworytem tego pojedynku są "Koziołki". Nasuwa jednak się pytanie czy wystarczy im ambicji, aby po mimo spadku do niższej ligi wygrać to spotkanie? Goście natomiast wciąż liczą się w walce o spokojne utrzymanie bez konieczności startu w barażach. To wszystko sprawia, że może być świadkami ciekawego widowiska na zakończenie sezonu ligowego 2014 w Lublinie.

Awizowane składy:

Lokomotiv Daygavpils:
1.Maksim Bogdanow
2. Denis Gizatullin
3. Joonas Kylmaekorpi
4. Rory Schlein
5. Kjastas Puodżuks
6. Ivan Pleszakow

KMŻ Lublin:
9. Cameron Woodward
10. Davey Watt
11. Dawid Lampart
12. Andrey Kudriaszow
13. Robert Miśkowiak
14. Arkadiusz Madej

Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.

 

źródło: informacja własna

Michał Myśliwiecki

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!