ARGED Malesa Ostrów Wlkp. przegrywa w spotkaniu z FOGO Unia Leszno 33:57

OstrowLesznoW niedzielę ARGED Malesa Ostrów Wlkp. zmierzył się rewanżowym spotkani podczas 11 rundy PGE Ekstraligi z FOGO Unią Leszno. Niestety ostrowianie na własnym torze przegrali z leszczyńskimi bykami 33:57. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Chris Holder, który zdobył 9 punktów, a wśród gości Piotr Pawlicki zdobywca 13 punktów.

Ten mecz przez wielu ekspertów był przesądzonym meczem do jednej bramki na korzyść przyjezdnych z Leszna. Pierwsze trzy wyścigi pokazały, że mieli rację, bowiem to goście rozpoczynali je z mocnych uderzeń dowożąc za każdym razem do mety pewne 5 punktów dla swojej drużyny. Bieg 4 i 5 zakończył się remisem i indywidualnym zwycięstwem Grzegorza Walaska oraz Jaimona Lidseya. Leszczynianie w każdym biegu prezentowali swoje szybkie wyjścia spod taśmy i dojazdy do pierwszego łuku. Co prawda ostrowianie liczyli na chociaż jedną wygraną w tym sezonie i to właśnie na swoim torze, jednakże się im ten wyczyn nie udał. W 6 biegu para Pawlicki - Doyle podwójnie pokonała Holdera i Krawczyka. Kolejne dwa wyścigi zakończyły się ponownym remisem i podziałem punktów. Po 8 biegu mieliśmy przerwany mecz z powodu niestosownego zachowania kibiców na stadionie. Przerwa trwała około 20 minut, a po niej zawody zostały wznowione, wówczas ponownie leszczyńskie byki dowiozły pewne 5 punktów. W 10 wyścigu remis i indywidualne zwycięstwo Janusza Kołodzieja. Po trzech seriach startów ostrowianie przegrywali dwudziestoma punktami (20:40).

W całym spotkaniu to goście dyktowali warunki jakby jechali wręcz u siebie, aczkolwiek gospodarze robili co mogli, aby zmniejszać swoje straty punktowe. W wyścigu 11 Jason Doyle dowiózł do mety trzy punkty. Drugi dojechał Oliver Berntzon, trzeci Lidsey, a stawkę zamknął Tomasz Gapiński. W 12 biegu ponowy remis w meczu i zwycięstwo szybkiego dziś powracającego do składu po kontuzji Piotra Pawlickiego. W 13 biegu mieliśmy pierwsze zwycięstwo ze strony gospodarzy w stosunku 4:2. Natomiast dwa ostatnie wyścigi nominowane zakończyły się na korzyść podopiecznych Piotra Barona w stosunku 2:4. ARGED Malesa Ostrów Wielkopolski przegrywa z FOGO Unią Leszno 33:57.  Gratulujemy zwycięzcą. Natomiast ostrowianom życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Wyniki:

Arged Malesa Ostrów -33 pkt.
9. Tomasz Gapiński – 3 (0,2,1,0,-)
10. Grzegorz Walasek – 7+1 (3,2,1*,0,1,0)

1. (65,62) Bellego, Doyle, Soerensen, Gapiński – 1:5
2. (67,07) Jabłoński, Ratajczak, Grzelak, Krawczyk 1:5 – (2:10)
3. (65,69) Pawlicki, Kołodziej, Berntzon, Holder 1:5 – (3:15)
4. (66,41) Walasek, Lidsey, Ratajczak, Grzelak 3:3 – (6:18)
5. (65,80) Lidsey, Walasek, Berntzon, Bellego 3:3 – (9:21)
6. (66,46) Pawlicki, Doyle, Holder, Krawczyk 1:5 – (10:26)
7. (66,68) Kołodziej, Gapiński, Walasek, Jabłoński 3:3 – (13:29)
8. (67,11) Holder, Lidsey, Bellego, Grzelak 3:3 – (16:32)
9. (67,24) Pawlicki, Doyle, Gapiński, Walasek 1:5 – (17:37)
10. (67,84) Kołodziej, Berntzon, Soerensen, Ratajczak 3:3 – (20:40)
11. (67,53) Doyle, Berntzon, Lidsey, Gapiński 2:4 – (22:44)
12. (67,97) Pawlicki, Krawczyk, Soerensen, Jabłoński 3:3 – (25:47)
13. (67,56) Holder, Bellego, Walasek, Rew 4:2 – (29:49)
14. (67,79) Bellego, Krawczyk, Lidsey, Berntzon 2:4 – (31:53)
15. (67,90) Doyle, Holder, Pawlicki, Walasek 2:4 – (33:57)