Po Walnym w MS Śląsk: Nowe osoby w Zarządzie, nowe nadzieje

IMG 0425

W piątek 22 marca odbyło się Walne Zebranie MS Śląsk Świętochłowice. Niestety, nie odbyło się ono jak tradycja nakazywała na obiekcie im. Pawła Waloszka, lecz dzięki uprzejmości Prezesa Andrzeja Piątka na obiekcie Naprzodu Świętochłowice.

swietochlowiceSpore zainteresowani towarzyszyło zebraniu. W kameralnej sali Naprzodu zabrakło miejsc. Kilkudziesięcioosobowa grupa członków klubu i kibiców obserwowała obrady z korytarza. Na początku jak zwykle, przedstawiono sprawozdanie za 2018 rok a później członkowie bez problemu przyjęli rozliczenie finansowe. Niestety Michał Widera, wieloletni prezes a ostatnio wiceprezes oraz Agnieszka Kulik zrezygnowali z prac w zarządzie. Szkoda ich wiedzy i serca włożonego w klub, będzie ich na pewno brakować. Należy im podziękować, za lata pracy na rzecz sportu żużlowego w Świętochłowicach, bo ich wkład jest znaczny. Z tego względu doszło do wyborów nowych członków. Skład zarządu przedstawia się obecnie następująco: Krzysztof Bas, Mirosław Bas, Grzegorz Gabor, Marcin Kostorz, Krzysztof Sichma, Karol Stodolka i Kamila Sury – Wolniewicz, komisję rewizyjną tworzą: Kamil Jarząbek, Tomasz Krzykowski, Dariusz Liberka i Wojciech Wilde. Przed tą grupą, ciężkie zadania utrzymania żużla i speedrowera w Świętochłowicach, które borykają się z ogromnymi problemami finansowymi.  Jak widać połączyło się środowisko sportowców, żużlowych amatorów i  kibiców, które w ostatnich latach trochę się "rozjechało". Mam nadzieję, że będzie to nowy, potężny impuls do działania.

Już padło kilka pomysłów, które przy współpracy z władzami miasta mogą zaowocować tym, że powoli MS Śląsk odbije się od dna. Krzysztof Bas, chce skonsolidować środowisko byłych zawodników i działaczy Śląska by na różny sposób wspierali klub. Tomasz Orłowski, wieloletni sponsor, właściciel firmy Euro – Met, zrezygnował z kandydowania do zarządu ale nadal będzie wspierać klub i skupić się na stworzeniu Rady Sponsorów, którzy w sposób finansowy i biznesowy spojrzą świeżym okiem na działalność klubu. Można tylko żałować, że na zebraniu zabrakło przedstawiciela Urzędu Miejskiego, bo zgromadzeni kibice i goście mieli sporo pytań, na które członkowie zarządu nie byli w stanie odpowiedzieć. Jednak wszyscy liczą, że dojdzie do spotkania z władzami miasta, z udziałem nowych zarządów klubów: żużlowego i piłkarskiego, i dojdzie do trójporozumienia w sprawie teraz już chyba „reanimacji” stadionu na terenie OSiR Skałka. Pomysły są, trzeba znaleźć środki może wydawać się, że nie duże na ich realizację a to łatwe nie będzie.

Jako ciekawostkę powiem, że w siedzibie Naprzodu na tablicy znalazłem, nazwisko Jacek Bas, trener piłkarski.  Widać, że świętochłowicki sport Basami stoi!

 

źródło:informacja własna

Wojciech Wilde

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!