Kolejne kontrakty w Śląsku, Sindy Weber chce do ligi

IMG 0425

To drugi gorący wieczór w świetochłowickim Śląsku. Do późnych godzin wieczornych Prezes Śląska Krzysztof Sichma ustalał niezbędne dane w celu podpisania kolejnych kontraktów. 

 

swietochlowice

Do grona zawodników z kontraktami „warszawskimi”, podpisanymi z klubem ze Świętochłowic doszli: Ukrainiec Andrij Kobrin, Szwed Alexander Woentin i Brytyjczyk Adam Roynon oraz Polak Dominik Kossakowski. Młoda Niemka Sindy Weber sama skontaktował się z klubem i również nie odesłano jej z kwitkiem.

- Wczoraj pół żartem mówiłem, że jeszcze pewnie ktoś się zgłosi. Jednak nie spodziewałem się, że Śląsk będzie tak popularny. Przy limicie ilości zawodników w drużynie, mimo iż nie startujemy, to jesteśmy na swój sposób atrakcyjni dla zawodników. Sporo zawodników pytało o kontrakt, jednak najpoważniej do problemu podeszli wyżej wymienieni. Najbardziej profesjonalnie podeszli do tego Sindy i Andrij, z którymi cała „akcja” podpisania kontraktów przebiegła najkrócej. Widać, że starty w polskiej lidze są priorytetem dla całej rzeszy zawodników a my możemy im w tym pomóc, otwierając drogę do startów w naszych ligach. Możemy tylko żałować, że nie mamy toru czy też nie jesteśmy zapleczem „Wielkiego Brata” jak Rawicz dla Leszna. No i mamy pierwszą kobietę z kontraktem w Śląsku. Mam nadzieję, że wszystkie zostaną potwierdzone. – powiedział na koniec dnia Krzysztof Sichma.– Dziękuję za pomoc w rozmowach i przygotowaniach kontraktów, członkowi Stowarzyszenia Wojciechowi Wilde, siedzieliśmy razem do „za pięć dwunasta” na wszelkich możliwych „łączach”, by wszystko dograć.

Tak więc  Śląsk posiada obecnie w kadrze, czterech polskich seniorów, pięciu obcokrajowców i trzech juniorów wychowanków.

 

 

źródło:informacja własna

Wojciech Wilde

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!