Śląsk z Wandą - małżeństwo z rozsądku. Świętochłowiczanie mają tor w Krakowie!

received 5003920742967487

Niespodziewane wieści napłynęły ze Świętochłowic. Otóż Śląsk ma tor w… Krakowie. Jak pokazuje historia to może być dobry mariaż. W przeszłości w Wandzie startowali Robert Nawrocki czy Wiktor Waloszek. W latach 90-tych pół kadry krakowskiego klubu było ze Świętochłowic. Wielokrotnie w przeszłości KS Śląsk organizował mecze czy turnieje na torze Wandy. Między innymi turniej Złotego Kasku, mecz Reprezentacji Śląska z Edinburgh Monarchs czy Tatrą Koprivnice. Teraz kolejne pokolenia działaczy Śląska wybrało się do Krakowa. 

 

krakowswietochlowice

Działacze Śląska nie spoczywają na laurach. Są przygotowani do remontu toru na „Skałce” ale wszystko rozbija się o projekty architektoniczne.  Mimo działań podjętych przez Urząd Miejski i OSiR pewnych rzeczy nie da się przyspieszyć i wszyscy czekają na aktualizację projektu i zezwolenia, by wejść na obiekt.

W tym czasie, Prezes MS Śląsk Krzysztof Sichma porozumiał się Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa Januszem Koziołem, który zajmuje się rozwojem kultury fizycznej w mieście. Do pierwszego spotkania doszło 29 lipca, rozmowy były krótkie ale konstruktywne. Kolejne razem z naszą wiceprezes Kamilą Sury - Wolniewicz, były już rozmowy z działaczami KS Wanda Kraków.

Do działań przystąpiono z operatorem stadionu, dyrektorem KS Wandy Kraków panem Przemysławem Stawarzem i wspólnymi siłami, przy wsparciu kibiców Wandy i Śląska, doprowadzono do użytku tor na stadionie przy ul. Odmogile 1b, który w dniu 10 września otrzymał stosowną licencję od Dariusza Cieślaka. Współpraca klubów ma polegać na organizowaniu treningów i zawodów towarzyskich. Zadowolony jest też trener świętochłowickiej szkółki Krzysztof Bas, któremu przybył kolejny obiekt , gdzie może przeprowadzać treningi. Prace odbyły się ekspresowym tempie. Trzeba było poprawić pewne rzeczy po poprzedniej ekipie. Należy wspomnieć, że KS Wanda Kraków, nie ma nic wspólnego z Krakowskim Klubem Żużlowym Pawła Sadzikowskiego jak i Towarzystwem Żużlowym Wawelskie Smoki Marcina Kromolińskiego.

 – To, że podjęliśmy działania w Krakowie nie znaczy, że odpuszczamy „Skałkę”. Tutaj wszystko rozbija się o sprawy architektoniczno -  projektowe, trwają bowiem prace nad zamiennym projektem dla toru na „Skałce”. W tym temacie razem z Prezydentem Miasta Świętochłowice Danielem Begerem i Dyrektorką OSiR Skałka Elżbietą Augustyn - Komanderą robimy co możemy. Trzeba jednak mieć tor na już, by utrzymać ciągłość szkolenia i trenować. Udało nam się porozumieć z operatorem stadionu Wandy. Jednak jeśli tylko wszystko zostanie dograne z projektami i będą stosowne zezwolenia to wracamy na stadion im. Pawła Waloszka i wrócimy do Świętochłowic. Pieniądze podarowane nam na słupki na pewno nie przepadną. Jeszcze w tym roku, na „Skałce” powinny stanąć słupki do bandy.– mówi Krzysztof Sichma. - Dla podopiecznych Krzysztofa Basa, to super sprawa, świętochłowicka  szkółka ma teraz tor do treningu, nie  zapomnijmy, że może też trenować w Opolu, gdzie Krzysiek prowadzi tamtejszą szkółkę. Będą tu również trenować zawodnicy Śląska, którzy mają kontrakty z klubem. Liczmy, że z czasem może i ktoś z Krakowa do szkółki dołączy. Zresztą nie zamykamy toru dla nikogo, będziemy ogłaszać terminy treningów.  Jak widać łatwiej się dogadać biednym klubom, niż bogatemu z biednym.

Ogromne podziękowania należą się Jackowi Folkertowi i jego firmie Jac-Tech, to naprawdę specjalista w budowie band. Współpracował z firmą One Sport  przy budowie band na Stadionie Śląskim, ma duże doświadczenie w tym temacie i bez niego nie dalibyśmy rady. Zresztą podziękować trzeba wszystkim działaczom, kibicom, naszym amatorom Darkowi Liberce, Tomkowi Grzybkowi czy Markowi Wolniewiczowi, największemu pracusiowi. Obecnie, w Krakowie mamy już traktor, teraz trzeba poszukać do niego miejscowego toromistrza, może któryś z byłych zawodników Wandy lub osób funkcyjnych do nas się zgłosi. Zapraszamy.

Hasło „Żużel w sercu Śląska” trzeba na razie zmienić na „Żużel w sercu Małopolski”.

 

received 311992963422705

received 677450323189045

received 679439376262083

received 3362898430436611

 źródło:informacja własna

Wojciech Wilde

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!