W Śląsku też podpisują

IMG 5370

Jak co roku świętochłowiczanie, mimo iż nie mają własnej ligowej drużyny podpisują kontrakty. Na kontrakty „warszawskie” z MS Śląsk zdecydowało się w tym sezonie kilku zawodników.

swietochlowicePrzedłużyli kontrakty ci, którzy są związani ze Śląskiem od kilku lat oraz wychowankowie. Ponadto w drużynie są zawodnicy startujący w finałach Mistrzostw Świata. Poniżej przedstawiamy zawodników z kontraktami w klubie ze Świętochłowic.

Seniorzy i obcokrajowcy:

Stanisław Burza  - ur.26.09.1977, wychowanek Unii Tarnów, ubiegłoroczny finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata na Długim Torze, zajął trzecie miejsce w II finale rozegranym na Rzeszowskim torze. Drużynowy Mistrz Polski, Wielkiej Brytania i Czech, zdobywca Pucharu MACEC. Startował w wielu klubach w Polsce i zagranicą. W tym sezonie startował w barwach RzTŻ Rzeszów.

Wiaczesław Monachow – ur. 12.12.1997, Rosjanin, w ubiegłym sezonie reprezentował niemiecki klub Wolfe Wittstock oraz speedrowerowy Śląsk Świętochłowice. Teraz podpisał w naszym klubie kontrakt na żużel. W bieżącym sezonie mechanikował mu Stanisław Burza, więc można powiedzieć , że tworzą team. Uczestnik eliminacji Speedway Euro Championship. W 2019 roku, wraz z Jewgienijem Sajdulinem zwyciężyli w Memoriale Władysława Pietrzaka, rozegranego w ramach Nice Cup, który rozegrano na torze w Tarnowie

Mateusz Pacek – ur.25.07.1998, wychowanek, ma za sobą ligowe starty w barwach Kolejarza Opole i Wandy Kraków, finalista Brązowego Kasku (2017). Potrzebuje jazdy i dobrego sprzętu by pokazać w pełni swoje umiejętności. Mistrz Polski w speedrowerze z drużyną Śląska Świętochłowice.

Marcin Rempała – ur.20.11.1984, licencję zdobył w barwach Stali Rzeszów, najmłodszy z czterech braci żużlowców. Drużynowy Mistrz Świata Juniorów (2005), finalista Drużynowego Pucharu Świata (2004), Drużynowy Mistrz Polski w barwach Unii Tarnów. W tym sezonie startował w barwach RzTŻ Rzeszów.

Bartosz Szymura – ur.12.09.1989, wychowanek RKM Rybnik, ponadto startował w klubach z Opola i Krakowa. Od kilku lat związany z naszym klubem. W zakończonym sezonie wrócił po latach do ligi w barwach SpecHouse PSŻ Poznań. Młodzieżowy Drużynowy Mistrz Polski w brawach RKM Rybnik, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Par w barwach Żaków Taczanów, finalista młodzieżowych  rozgrywek pod patronatem PZM.

Sindy Weber – ur.2.08.2000, młoda Niemka debiutowała w polskiej lidze w 2019 roku, w barwach Euro Finance Polonia Piła jednak zakończyła zawody bez punkty. Liczy, że 2021 roku będzie miała okazję do większej ilości startów. Chce zdobywać punkty jak jej rywalka z toru Celine Liebmann.

Juniorzy:

Dawid Kołodziej ur.18.05.2001, Marcel Krzykowski ur.14.02.2003, Łukasz Szczęsny ur.16.05.2003 – wychowankowie. Najwięcej startów za sobą i najlepsze wrażenie jak na razie pozostawił Krzykowski, pozostał dwójka w wypadku regularnych startów będzie chciała mu dorównać. Juniorzy Śląska nie boją się dalekich wyjazdów, chcą startować i trenować. Dalej będą podopiecznymi Krzysztofa Basa, podpisano umowę o wypożyczeniu całej trójki do OK Bedmet Kolejarz Opole.

 

 źródło:informacja własna

Wojciech Wilde

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!