Zmarł były zawodnik Śląska Krzysztof Sikora

Znicz

Smutna wiadomość napłynęła na koniec okresu świątecznego. W dniu 27 grudnia w wieku 60 lat zmarł Krzysztof Sikora, były zawodnik Śląska Świętochłowice.

swietochlowiceKrzysztof Sikora był wychowankiem Śląska i wiernym przez całą karierę klubowi ze Świętochłowic. Reprezentował klub przez dwanaście sezonów, od 1979 do 1990 roku. Dwa lata spędził ze Śląskiem w I lidze, pozostałe na drugim froncie rozgrywek. Najwyższą średnią uzyskał w II lidze w 1983 roku, gdzie w 41 biegach wywalczył 2 punkty na bieg.

Największym jego indywidualnym sukcesem było X miejsce w finale Brązowego Kasku w 1981 roku. Półfinalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Par Klubowych, uczestnik eliminacji Złotego Kasku. Oprócz ligi reprezentował klub w rozgrywkach o Drużynowy Puchar Polski oraz Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski, na macierzystym torze uczestnik wielu turniejów i meczy towarzyskich. Imponował świetnym refleksem na starcie, w tej materii mało kto mu potrafił dorównać. Pomógł mu w tym jeden z kibiców, budując specjalne urządzenie na którym trenował refleks. Fani żużla pamiętający jego starty, przypomną sobie, że pierwszy wiraż pokonywał z mocno wysunięta w bok prawą nogą, jak to dzisiaj czyni wielu zawodników. Po zakończeniu kariery można go było często spotkać na „Skałce” podczas zawodów czy treningów.

sikora

 

zdjęcie ze zbiorów autora

Wojciech Wilde

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!