Śląsk w Pucharze Przyjaźni

swietochlowiceDzisiaj (4.12) odbyło się zebranie członków Młodzieżowego Stowarzyszenia Śląsk Świętochłowice, z którego wypłynęła najważniejsza wiadomość – jedziemy dalej.

 

 

Po zebraniu wiadomo, że Śląsk zakończył sezon z niewielkim zyskiem finansowym, który zostanie przeznaczony na remont motocykli dla szkółki, traktora i bieżące naprawy sprzętu. Członkowie klubu udzielili absolutorium dla zarządu oraz wyrazili zgodę na przystąpienie do międzynarodowych rozgrywek Speedway Friendship Cup. Ponadto do stowarzyszenia dołączyli speedrowerowcy.Klub zapowiada również dalszą współprace z amatorami.

 

Prezes Michał Widera wraz z członkami zarządu Krzysztofem Sichmą i Arkadiuszem Kamińskim przebywali wczoraj (3.12) w słowackiej Żarnowicy,  gdzie odbyło się spotkanie przedstawicieli pięciu klubów żużlowych. Oprócz gospodarzy i przedstawicieli  Śląska Świętochłowice udział wzięli w nim udział przedstawiciele węgierskiego Debreczyna, czeskich Pardubic oraz ukraińskiego Równego. Tematem spotkania była organizacja międzynarodowego cyklu turniejów z udziałem wymienionych klubów. Zawody mają wystartować pod nazwą Speedway Friendship Cup i ma to być pierwszy rok ich rozgrywania, gdyż już zapowiedziano cykl na przyszłe lata. Cykl ma się składać z zawodów drużynowych: pięciomecze z trzema zawodnikami + rezerwowy oraz turniejów indywidualnych dla trzech zawodników z każdego klubu+ zaproszony gość. Ma to być organizowane w jeden weekend na każdym z torów z wyjątkiem Ukrainy, gdzie jedne zawody odbędą się na torze w Rownem a drugie w Czerwonogradzie.

Wstępny kalendarz Pucharu Przyjaźni:

Debreczyn 27-28.05

Równe i Czerwonograd 10-11.06

Pardubice 29.30.07

Żarnovica 2-3.09

Świętochłowice 9-10.09

 

Ponadto klub zgłosi akces do wszystkich rozgrywek młodzieżowych w kraju oraz ich organizacji, jedynym problemem na dzień dzisiejszy jest ilość zawodników. Jeśli na wiosnę, ktoś z podopiecznych trenera Krzysztofa Basa zdobędzie licencję, Śląsk zgłosi się do MDMP w innym wypadku Kamil Tomaszowski i Mateusz Pacek mogą zostać wypożyczenia na te rozgrywki do innych klubów. 

Wojciech Wilde

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!