Moto Ice Show – Motolodowisko czyli na lodzie ściganie w Świętochłowicach.

swietochlowicegala lodowa3Dla wszystkich pasjonatów wszelkich sportów motorowych nie tylko żużla, w niedzielę 22 stycznia na stawie OSiR Skałka, Ajska Enduro Team wraz z MS Śląsk Świętochłowice organizuje w Świętochłowicach Moto Ice Show jako akcję charytatywną dla Maćka, podopiecznego Fundacji Pomóc Więcej.

 

Spora grupa kibiców pyta zawsze gdzie żużlowcy Śląska trenują na lodzie? Często trudno kibicom odpowiedzieć, gdyż treningi te są uzależnione od pogody, grubości lodu na stawie czy zgody właściciela akwenu. Tym razem pasjonaci z  Ajski Enduro Teamu z Bytomia i działacze MS Śląsk Świętochłowice oficjalnie zapraszają na pokazowe jazdy, które odbędą się w najlepszym z możliwych miejsc czyli stawie Skałka znajdującym się na terenie OSiR-u.

Cala impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 a wstęp jest wolny. Na stawie mają być wytyczone trzy tory: dla quadów i maszyn crossowych, dla motocykli żużlowych oraz dla samochodów. Nad bezpieczeństwem będą czuwać profesjonalni ratownicy WOPRu i medyczni.  Kibice zobaczą mającego po trzech latach przerwy wrócić na żużlowe tory Romana Poważnego, który ma kontrakt warszawski podpisany ze Śląskiem. Nie zabraknie miejscowych żużlowców. Dla najmłodszych zaplanowano kulig, dla głodnych ognisko z kiełbaskami, o spragnionych zadba foodtruck z gorącymi napojami. Stronę muzyczną zapewnia DJ White.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tej imprezie mogą na oficjalnej stronie Śląska oraz facebookowym profilu Ajski Teamu zapoznać się z regulaminem dotyczący zgłoszeń do tej imprezy.

 

żródło: speedway.sw

Wojciech Wilde

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!