Skałka zweryfikowana pozytywnie

swietochlowiceDzisiaj w godzinach popołudniowych przeprowadzono weryfikację i odebrano tor w Świętochłowicach, dopuszając go do treningów i zawodów.

 

Sędzia Leszek Demski wizytował tor w na Skałce i dokonał jego weryfikacji, po oględzinach bandy, zaplecza, kontroli stanu nawierzchni oraz kontroli sygnalizacji tor został pozytywnie zweryfikowany o dopuszczony do użytkowania. Nieliczne uwagi dotyczyły synchronizacji zegara odliczającego czas z bursztynowym światłem, wydzielenia stref w parkingu. Jednak wiadomo, iż parking w Świętochłowicach to obiekt tymczasowy, gdyż na jesień ma się rozpocząć przebudowa stadionu. Zaleceń Leszka Demskiego z uwagą słuchali wiceprezes Śląską Krzysztof Sichma, trener Krzysztof Bas oraz członkowie zarządu Tomasz Orłowski, Grzegorz Gabor i Arkadiusz Kamiński. Nie można zapomnieć o były zawodniku Śląska Jacku Folkercie, który jest „złotą rączką” w klubie usunięcie usterek pewnie spocznie na nim i jego ekipie. Wszystko obserwował Paweł Waloszek, częsty gość na stadionie swojego imienia. Zadowolony z pozytywnej weryfikacji był trener, który już zapowiedział intensywne treningi zawodników i szkółki, które mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Podczas oczekiwania na weryfikacjję udało się zamienić kilka słów z Krzysztofem Basem i jego prawą ręką Marcinem Kostorzem

1 kwietnia ma się odbyć zaległy Nice Cup a zawodnicy Śląska jeszcze nie wyjechali na tor.

K.B. To prawda, mam nadzieję że pogoda dopisze i uda się przeprowadzić 5-6 sesji treningowych dla Mateusza Packa i Kamila Tomaszowskiego, którzy mają wystartować w tych zawodach. Sam wiem , że to minimum by się wjeździć. Choć pamiętam, że startowałem po jednej sesji. Ale to młodzi niedoświadczeni zawodnicy i potrzebują trochę treningu by rozpocząć ściganie.

Stadion we wrześniu ma przejść pod „opiekę” firm budowlanych, które rozpoczną jego przebudowę. Co wtedy z treningami?

K.B. Liczę na to, że do końca sierpnia, może początek września tor będzie dostępny. Rozegramy wszystkie zaplanowane zawody a treningi będę odbywały się do ostatniego dnia. Wrzesień, październik to już praktycznie końcówka sezonu ale może uda się zorganizować treningi w Rybniku, Częstochowie lub Opolu. Liczę na pomoc najbliższych klubów w tym zakresie, choć koszty treningu są wtedy większe, mam jednak nadzieję że takie uda się odbyć. Poza tym mamy jeszcze speedrower, tam również sezon zapowiada się niezmiernie ciekawie, będzie co robić.

Ile osób liczy teraz szkółka?

M.K. W szkółce mamy dwunastu adeptów, do tego trzeba doliczyć dwóch zawodników. Zimę przepracowaliśmy intensywnie choć z frekwencją było różnie ale ćwiczono z zaangażowaniem,jednak tor to zweryfikuje. Liczymy na to, że dwóch adeptów podejdzie i zdobędzie licencję. Mamy również nadzieję, że przebudowa stadionu będzie szybka i płynna, a tor po przebudowie będzie otwarty jak najszybciej w nowym sezonie.

 

Sezon w Świętochłowicach może być krótki i zakończyć się już w sierpniu, jednak działacze, kibice i zawodnicy liczą, że tor zostanie szybko przebudowany i w sezonie 2018 zobaczymy żużlowców na Skałce.

Wojciech Wilde

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!