leszno logoW 2017 roku mamy trzech zwycięzców rywalizacji o Brązowy Kask. Pierwsze miejsce zajęli Bartosz Smektała, Dominik Kubera i Wiktor Lis. Cała trójka reprezentuje Fogo Unię Leszno.

swietochlowicelogo pzmWreszcie jest szansa na to, żeby 15 maja na torze w Świętochłowicach odbył się zaległy finał rozgrywek o Brązowy Kask nagrodę PZM. Półfinały tych rozgrywek rozegrano na torach Opola i Piły.

logo pzm

W czwartkowe popołudnie w Świętochłowicach miał zostać rozegrany finał Brązowego Kasku. Niestety zawody zostały odwołane z powodu złego stanu toru. - Na obu łukach jest taka ilośc mazi, że byłoby to skrajnie niebezpieczne próbować nawet rozpocząc te zawody - przyznał sędzia zawodów Piotr Lis.

logo pzmopole 2016W środę w Opolu miał zostać rozegrany zaległ półfinał Brązowego Kasku. Niestety, po raz kolejny górą okazała się pogoda. W stolicy województwa opolskiego od rana pada deszcz. Nowy termin rozegrania tych zawodów nie jest jeszcze znany. Finał Brązowego Kasku zaplanowany jest na czwartek (04.05) w Świętochłowicach.

logo pzmW najnowszym komunikacie Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o nowych terminach zawodów o Brązowy Kask. Chodzi o zaległe eliminacje w Opolu oraz finał w Świętochłowicach. Ponadto poznaliśmy nową datę spotkania 3 kolejki 2. Ligi Żużlowj pomiędzy zespołami z Opola i Rawicza.

opole 2016Kwietniowa pogoda dokładnie pokrywa się z przysłowiem o przeplataniu zimy i lata. Niestety nie sprzyja to żużlowym rozgrywkom. Z powodu złej aury odwołano kolejne zawody. Eliminacje Brązowego Kasku w Opolu będą musiały poczekać na inny termin. Nowa data nie jest jeszcze znana.

2014 smektala bNiedzielny Finał Brązowego Kasku w Opolu, zakończył się zwycięstwem Bartosza Smektały. Młody junior z drużyny Fogo Unia Leszno, zgromadził na swoim koncie komplet 15 punktów. Blisko zwycięzcy znalazł się Daniel Kaczmarek , który zakończył spotkanie z 13 punktami.

2015 kossakowski d12015 smektala b1Półfinał Brązowego Kasku rozgrywany w czwartek (30 czerwca) na torze w Ostrowie Wlkp. nie przyniósł niespodzianek. W premiowanej awansem do finału ósemce znaleźli się ci, którym wróżono to jeszcze przed rozpoczęciem turnieju- zawody wygrał Dominik Kossakowski, który wywalczył komplet punktów. Tuż za nim znaleźli się wychowankowie Unii Leszno, Bartosz Smektała (14 pkt) i Dominik Kubera (13 pkt).

2015 kaczmarek d2logo pzmW czwartkowe popołudnie na Stadionie im.Pawła Waloszka w Świętochłowicach rozegrano półfinał Brązowego Kasku. Zwycięzcą został bezbłędny młodzieżowiec FOGO Unii Leszno - Daniel Kaczmarek, który na swoim koncie zgromadził 15 punktów. Na drugim miejscu zmagania zakończył Sebastian Niedźwiedź, a trzeci był Robert Chmiel. Awans do finału wywalczył również: Dawid Wawrzyniak, Marcin Kościelski, Kamil Wieczorek, Adrian Woźniak oraz Damian Stalkowski. Zawodnikiem rezerwowym będzie Michał Gruchalski.

2016 kossakowski d1logo pzmW półfinale Brązowego Kasku, który w czwartek rozegrano na torze w Ostrowie Wielkopolskim najlepszy okazał się Dominik Kossakowski. Młody zawodnik gdańskiego Wybrzeża na swoim koncie zapisał komplet 15 punktów. Na drugim miejscu rywlaziację zakończył Bartosz Smektała, a trzeci był Dominik Kubera. Awans do finału, który odbędzie się 24 lipca w Opolu wywalczył także: Rafał Karczmarz, Alex Zgardziński, Oskar Bober, Norbert Krakowiak oraz Hubert Czerniawski. Funkcję zawodnika rezerwowego pełnił będzie Patryk Fajfer.